Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin [foto]

quercus
quercus
Po kilku nieudanych spotkaniach Śląsk Wrocław wreszcie ucieszył swoich kibiców zwycięstwem. W derbowym pojedynku z zagłębiem Lubin WKS wygrał 2:0.

W obecnym sezonie nie wiedzie się piłkarzom z Oporowskiej. W siedmiu spotkaniach z rzędu nie odnieśli zwycięstwa. Udało się wreszcie przełamać złą passe na własnym boisku. Rywal, choć zajmuje dalekie miejsce w tabeli piłkarskiej Ekstraklasy, prowadzony jest od pewnego czasu przez Franciszka Smudę i radzi sobie coraz lepiej.

Wrocławianie walczyli o każdą piłkę

Mecz nie był bardzo widowiskowy, ale nie brakowało w nim walki. Wrocławianie byli bardzo zdeterminowani. Wrocławianie otrzymali aż cztery żółte kartki i grali dość agresywnie. Dzięki temu udało im się kilka razy przechwycić piłkę i wyjść z kontrą. Kibice mocno ich dopingowali, wierząc, że podopieczni Ryszarda Tarasiewicza wreszcie wygrają. I nie zawiedli się.

Obroncy wojskowych bili na miejscu

Wojskowi dopiero w drugiej połowie zdołali strzelić bramkę. Na dogodną pozycję wyszedł Vuk Sotirovic, świetnie obsłużony przez Sebastiana Milę. W 60. minucie spotkania zdobył pierwszego gola dla Wojskowych. Siedemnaście minut później ten wyczyn powtórzył Janusz Gancarczyk i  WKS prowadził już dwiema bramkami. Śląsk dowiózł zwycięstwo do końcowego gwizdka.