Śląsk Wrocław przegrał z Legią Warszawa. Lider pogrążony przez Janusza Gola

Mariusz Kruczek
śląsk
śląsk Dawid Antecki
Wrocławianie przegrali 0:4 ze stołeczną Legią. Antybohaterem meczu był Dariusz Pietrasiak.

26 lutego w hicie 19. kolejki Śląsk Wrocław podejmował na Stadionie Miejskim Legię Warszawa.

Gospodarze fatalnie rozpoczęli spotkanie. Już w pierwszej minucie Kelemena pokonał Janusz Gol, który wykorzystał błąd Pietrasiaka. Obrońca Śląska stracił piłkę tuż przed polem karnym.

Podrażnieni wrocławianie ruszyli do odrabiania strat i narzucili bardzo szybkie tempo gry. Rozpoczęło się ostrzeliwanie bramki Legii, próbowali m.in. Sebastian Mila i Jarosław Fojut, ale bezskutecznie. W 13. minucie za to goście zdobyli kolejną bramkę. Na listę strzelców, po zamieszaniu w polu karnym, ponownie wpisał się Janusz Gol.

W 34. minucie z kontrą ruszył Ljuboja. Szarżę legionisty przerwał faulem Pietrasiak. Obrońca Śląska za to zagranie zobaczył czerwoną kartkę i opuścił boisko. Jakby tego było mało Ljuboja wykorzystał rzut wolny i podwyższył wynik na 3:0. Po tym trafieniu wrocławianie zaczęli grać bez wiary.

W drugiej połowie Śląsk próbował długimi podaniami przedostać się pod pole karne gości. Brak precyzji powodował, że bramka Kuciaka była niezagrożona. Wrocławianie popełniali błędy nie tylko w ofensywie. W 68. minucie niekryty w polu karnym był Astiz. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obrońca Legii precyzyjnie strzelił w bramkę i po raz czwarty Kelemen musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Śląsk Wrocław po porażce pozostaje liderem Ekstraklasy, jednak przewaga nad drugą Legią stopniała do dwóch punktów.