Śląsk Wrocław - Piast Gliwice (3:4)

myslidar
myslidar
Piłkarze Śląska Wrocław przegrali na własnym boisku.

Kolejny mecz rozgrywek Młodej Ektraklasy za nami. Rozgrywka była zacięta, żadna  z drużyn nie chciała dać za wygraną. Poniżej przedstawiam relację z meczu minuta po minucie:

0' Piłkarze obydwu drużyn wychodzą na boisko. Za kilka minut sędzia rozpocznie spotkanie
1' Mizgajski do Iwana i sędzia rozpoczyna pierwszą część spotkania
2' Próba prostopadłego podania Milczarka do Górala, piłkę zatrzymuje jeden z obrońców Piasta
3' Rajd Górala, który lewym skrzydłem wbiega w pole karne, ale dobrze interweniuje Blaszke
4' W środku pola Bukowski faulowany przez Abramowicza
5' Strata Barskiego. Piłkę przechwytuje Tomanek. Barski ratuje się faulem, za który otrzymuje żółta kartkę ( Żółta kartka - Filip Barski )
7' Strzał Iwana z rzutu wolnego. Piłka trafia w mur zawodników
11' Dośrodkowanie z lewej strony Szuszkiewicza, jednak Więzik nie zdołał dojść do piłki
12' Dalekie podanie do Daniela Iwana. Dobrze interweniował Barski
15' Wejście w pole karne Jędrzejowskiego, pomocnik Śląska zatrzymany jednak przez obrońców Piasta i od bramki rozpocznie Musioł
16' Gliwiczanie wychodzą z kontrą, jednak Tomanek zagrał bardzo samolubnie i jego uderzenie zza pola karnego zostało zablokowane przez Kaśnikowskiego
18' Dośrodkowanie z rzutu wolnego Bukowskiego. Do główki najwyżej wyskoczył Bodzioch i pewnym strzałem pokonał Trojana ( Bramka - Mateusz Bodzioch)
20' Szuszkiewicz zagrał prostopadłą piłkę do Górala, który znalazł się sam na sam z Musiołem. Napastnik Śląska minął bramkarza i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce (Bramka - Dariusz Góral, Asysta - Przemysław Szuszkiewicz )
24' Dośrodkowanie Tomanka. W walce o piłkę ucierpiał Barski.
26' Wrzutka w pole karne Jędrzejowskiego. Po błędzie Kaszowskiego do piłki doszedł Abramowicz, ale nie zdołał oddać strzału
27' Ostre wejście Kaśnikowskiego w nogi Mizgajskiego. Obrońca Ślaska otrzymuje żółtą kartkę ( Żółta kartka - Bartosz Kaśnikowski )
28' Strzał Mizgajskiego z 25 metrów. Pewnie broni Trojan
29' Po błędzie obrony piłkę przejął Góral, który minął bramkarza i pewnym strzałem z ostrego kąta pokonał Musioła ( Bramka - Dariusz Góral )

33' Z prawej strony w pole karne piłkę wrzucił Tomanek do której dopadł z Krzycki i z 14 metrów uderzył na bramkę. Trojan popisał się dobrą interwencją wybijając piłkę poza boisko
37' Góral faulowany 25 metrów od bramki Musioła. Poszkodowany dochodzi do piłki i wrzuca ją w pole karne. W walce o futbolówkę sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z piłkarzy WKS-u
39' Dośrodkowanie Przybylskiego, futbolówkę głową wybija Barski
41' Góral fauluje Kaszowskiego i zostaje za to przewinienie ukarany żółtą kartką ( Żółta kartka - Dariusz Góral )
42' Winiarczyk nieprzepisowo zatrzymuje Więzika i otrzymuje żółty kartonik ( Żółta kartka - Łukasz Winiarczyk )
43' W walce o piłkę w polu karnym Piasta ucierpieli Krzycki oraz Kaśnikowski.
45' W polu karnym Śląska na strzał decyduje się Daniel Iwan, ale ten strzał zostaje zablokowany
45' Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry
45' + 1' Tuż za linią pola karnego Śląśka faulowany Bodzioch. Rzut wolny dla Piasta
45' + 2' Ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mizgajski. Piłka przy samym słupku wpadła do bramki Trojana ( Bramka - Maciej Mizgajski )
W pierwszej połowie obydwa zespoły poza bramkami nie stworzyły sobie za dużo groźnych sytuacji.
W przerwie meczu obydwaj trenerzy zrobili po jednej zmianie. W Śląsku za Milczarka pojawił się Gul a w Piaście za Przybylskiego Staszewski
46' Góral do Więzika i rozpoczynamy drugą część spotkania
48' Miękka wrzutka Górala do Więzika. Dobra interwencja Winiarczyka
48' Szybka akcja Piasta. Tomanek zagrał dobrą piłkę do Iwana a ten z doskonałej sytuacji przestrzelił

50' W polu karnym Śląska sędzia dopatrzył się przewinienia Kaśnikowskiego na Mizgajskim i dyktuje rzut karny dla gości
51' Mizgajski z 11 metrów pewnie pokonuje Trojana. ( Strzelony rzut karny - Maciej Mizgajski )
52' Dośrodkowanie Szuszkiewicza z rzutu rożnego, piłkę piąstkuje Musioł
53' Ładny strzał Górala z lewej strony. Zawodnik po raz trzeci w dzisiejszym meczu pokonuje Musioła ( Bramka - Dariusz Góral )
55' Jędrzejowski zabrał Mizgajskiemu piłkę pod polem karnym Piasta i oddał strzał. Jednak był on za słaby aby zaskoczyć golkipera gości
57' Gliwiczanie próbują zagrywać prostopadłe piłki, ale dobre ustawienie Śląska w obronie powoduje, że napastnicy Piasta znajdują się na pozycji spalonej
58' Strata Gula, którą dobrze wykorzystał Mizgajski. Zawodnik Piasta przedarł się w pole karne i płaskim strzałem w długi róg pokonał Trojana ( Bramka - Maciej Mizgajski )
60' Strzał Menzela z pierwszej piłki zza pola karnego. Futbolówka przelatuje nad bramką
61' Dośrodkowanie z lewej strony Abramowicza trafia prosto do Więzika, który ma jednak problemy z opanowaniem piłki i ostatecznie nie udaje mu się oddać strzału
63' Zmiana w drużynie Piasta. Mucha pojawia się na placu gry zamiast Iwana
64' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mizgajskiego jednak za mocne i piłka wylatuje poza boisko
64' Zmiana w Śląsku. Za Menzela wchodzi Garyga
67' Strzał Górala z boku boiska z rzutu wolnego. Piłka przelatuje jednak wysoko nad bramką

68' Jędrzejowski faulowany tuż przy linii bocznej pola karnego.
69' Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Górala, jednak żaden z zawodników WKS-u nie zdołał umieścić piłki w siatce
72' Kolejna akcja Piasta zakończona strzałem po ziemi Mizgajskiego. Trojan nie ma problemów ze złapaniem futbolówki
72' Staszewski w walce o piłkę przepchnął Kaśnikowskiego i popędził na bramkę Śląska. Po jego strzale Trojan wybija piłkę poza boisko.
75' Zmiana w Piaście. Za strzelca trzech bramek dla gości Macieja Mizgajskiego na placu gry pojawił się Adamczyk
78' Dośrodkowanie z lewej strony Górala, piłkę głową uderza Barski, ale nie udało mu się skierować futbolówki w stronę bramki
81' Wrzutka w pole karne Bąka. Piłkę nieczysto głową uderza Góral i piłka nie znajduje drogi do bramki
82' Strzał Barskiego z rzutu wolnego z 30 metrów. Piłka leci w środek bramki i golkiper Piasta nie ma problemów z interwencją
84' Zmiana w drużynie Piasta. Na boisku pojawił się Sienkiewicz za Kaszowskiego
85' Poza boiskiem opatrywany Kaśnikowski
86' Jędrzejowski wywalczył rzut wolny w rogu boiska
87' Dośrodkowanie Szuszkiewicza, w zamieszaniu w polu karnym piłkę wybija jeden z obrońców Piasta
90' Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry
90' + 1' Dośrodkowanie Abramowicza. Do piłki najwyżej wyskoczył Kaśnikowski ale nie zdołał oddać celnego strzału
90' + 2' Rzut rożny Śląska. W polu karnym Piasta cała drużyna WKS-u w tym także Trojan.
90' + 3' Wrzutka w pole karne Szuszkiewicza, bramkarz przechwytuje podanie. W walce o piłkę Kaśnikowski fauluje Musioła i otrzymuje drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną ( Druga żółta kartka - Bartosz Kaśnikowski )
93' Sędzia gwiżdże dzisiaj po raz ostatni. Wrocławianie przegrywają z Piastem 3:4.