Ruszył specjalny zegar uruchomiony przez wrocławian. Odlicza czas do totalnego paraliżu ul. Zwycięskiej

Maciej Rajfur
Maciej Rajfur
Przy przejeździe kolejowym przez ulicę Zwycięską dzieją się komunikacyjne dantejskie sceny.
Przy przejeździe kolejowym przez ulicę Zwycięską dzieją się komunikacyjne dantejskie sceny. Błażej Organisty
Udostępnij:
Z inicjatywy mieszkańców wrocławskich Partynic został uruchomiony portal "Zwycięska live". Trwa na nim wielkie odliczanie do komunikacyjnego armagedonu. O jaki armagedon chodzi?

W czerwcu 2022 r. uruchomiono połączenie kolejowe Wrocław – Świdnica, co spowodowało wielki paraliż tej części miasta. Przyczyniła się do tego dodatkowa sygnalizacja świetlna i notoryczne uszkodzenia szlabanów, a także nierozważne zachowania komunikacyjne kierowców samochodów.

Zdaniem mieszkańców 1 września - kiedy rozpocznie się kolejny rok szkolny – będziemy świadkami komunikacyjnego paraliżu na Partynicach, Ołtaszynie oraz przylegającej do miasta wsi Wysoka.

Z inicjatywy obywatelskiej ruszył zegar odliczający czas do tego „eventu". Mieszkańcy mają nadzieję, że magistrat i Koleje Dolnośląskie zdążą rozwiązać ten problem do czasu powrotu dzieci do szkół i studentów do miasta.

- Wszyscy wiemy, że w wakacje ruch samochodowy jest mniejszy. Apelujemy do osób odpowiedzialnych za obecny stan, o podjęcie dialogu i wypracowanie skutecznych rozwiązań w niedalekiej przyszłości - mówi Adam Burdzy, jeden z inicjatorów akcji.

Jakie przedstawia propozycje? - Jednym z kilku potrzebnych rozwiązań może być zlikwidowanie sygnalizacji świetlnej do skrętu w prawo z ul. Zwycięskiej w ul. Karkonoską lub zainstalowanie tzw. „zielonej strzałki". Kolejnym doraźnym działaniem poprawiającym przepustowość byłoby usunięcie wysepki w obrębie przejazdu i tym samym przedłużenie pasa do skrętu w prawo ze Zwycięskiej do centrum - dodaje Burdzy.

Inicjatorzy akcji chcą, aby zegar 1 września ruszył na nowo – tym razem pokazując, ile czasu upłynęło na bezczynności tych, którzy mają możliwość poprawy sytuacji wielu mieszkańców południa Wrocławia.

- Planujemy w niedalekiej przyszłości uruchomić transmisję na żywo z podglądem na korek na ulicy Zwycięskiej, aby udowodnić innym, że samochody stoją tutaj od godziny 6 rano do 21 wieczorem. Często w rozmowach widzimy, że mało kto wierzy nam, że taka sytuacja ma miejsce w XXI wieku i do tego w europejskim mieście - kończy Adam Burdzy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Ukraińscy ratownicy medyczni na froncie

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie