Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:2 [relacja z meczu]

Wojtas WuWu
Wojtas WuWu
Śląsk Wrocław Ruch Chorzów
Śląsk Wrocław Ruch Chorzów Maciej Kupczak
W 29. kolejce Ekstraklasy, 25 maja Śląsk wygrał z Ruchem w Chorzowie 2:1. Podopieczni Oresta Lenczyka wywalczyli cenne trzy punkty i wrócili na drugie miejsce w tabeli.

Po wygranej Śląsk z dorobkiem 46. punktów znowu znalazł się w fotelu Wicelidera Ekstraklasy. W ostatniej kolejce drużyna z Wrocławia zmierzy się z walczącą o utrzymanie w lidze Arką Gdynia.

Zobacz: Ruch Chorzów vs. Śląsk Wrocław. Orest Lenczyk: Od wyniku środowego meczu zależy bardzo dużo

W meczu z Ruchem oglądaliśmy skuteczny Śląsk Wrocław. Przez dłuższy okres gry to chorzowianie mieli przewagę na boisku, ale nie potrafili jej wykorzystać. Niewątpliwie bohaterem spotkania został Kelemen, który kilkakrotnie ratował podopiecznych Oresta Lenczyka z opresji.

Bramki dla Śląska strzelili Elsner i Ćwielong. Autorem honorowego trafienia dla Ruchu był Janoszka.

Żółty kartonik zobaczył Sebastian Mila, który nie wystąpi w meczu z Arką Gdynia. Z pewnością będzie to duże osłabienie wrocławskiej drużyny.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław

1:2 (1:2)

Janoszka (42. min.), Elsner (32. min.), Ćwielong (4. min)

Relacja z meczu Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław:

Strona nie odświeża się automatycznie, proszę naciśnij F5.

Druga połowa

93. min.
Koniec. Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:2.

92. min.
Śląsk gra na czas
91. min.
Kontra Śląska. W efekcie rzut rożny dla Śląska. Mila krótko do Madeja, ale piłkarze Śląska tracą piłkę. Nieudana kontra Ruchu i Śląsk znowu przy piłce.
90. min.
Mecz potrwa jeszcze 180 sek.

88. min.

Groźny strzał Olszara głową po dośrodkowaniu Grzyba. Kelemen instynktownie wybija piłkę. Rzut rożny dla Ruchu.
86. min.
Zmiana w Śląsku. Wołczek wchodzi za Sochę.
85. min.
Spahic nie zrozumiał się z Kelemenem i w efekcie rzut rożny dla Ruchu. Jankowski strzela niecielnie.
80-82. min.
Rzut wolny dla Śląska. Egzekutorem Sebastian Mila, jednak obrońcy Ruchu wybijają piłkę. Rzut rożny znowu podchodzi Mila. Jednak piłkę odzyskują piłkarze Ruchu. Kontra niebieskich i ostatnie podanie przecina Celeban.
78. min.
Żółta kartka dla Mili. Tym samym piłkarz Śląska nie wystąpi w meczu z Arką.
78. min.
Olszar sam na sam z Kelemenem. Napastnik Ruchu przegrywa pojedynek z bramkarzem Śląska. Kelemen bohaterem meczu.
76. min.
Zamieszanie w polu karnym Śląska Wrocław. W ostatniej chwili zablokowany strzał Olszara. Rzut rożny dla Śląska. Piłka bita na bliższy słupek. Pewna interwencja Kelemena.
73. min.
Nieudana próba rajdu Elsnera. Śląsk broni się całym zespołem.

72. min.
Niecelny strzał Jankowskiego z 30 metrów.
69. min.
Zmiana w Ruchu. Za Jakubowskiego wchodzi Nykiel.
66. min.
Żółta kartka dla Komaca za faul na Celebanie.
62. min.
Mila wywalczył rzut rożny. Pierwszy raz od dwudziestu minut Śląsk Wrocław pod bramką Ruchu. Rożny rozegrany krótko. Piłka trafia do Elsnera, jednak ten uderza niecelnie.
61. min.
Faul Soboty na Szyndrowskim. Po chwili Olszar fauluje Sztylkę.

59. min.
Zmiana w Ruchu. Za Piechę wchodzi Olszar.

58. min.
Rajd Jankowskiego, zawodnik Ruchu mija trzech obrońców Śląska, ale ostatnie podanie niecelne i piłkę łapie Kelemen.
57. min.
Zmiana w Śląsku Wrocław. Za Diaza wchodzi Szewczuk.

54-56. min.
Groźna akcja i niecelny strzał Piecha. W odpowiedzi Śląsk, ale Ćwielong na spalonym.
52. min.
Wrzutka Grzyba w pole karne, ale Kelemen pewnie łapie piłkę na szóstym metrze.

51. min.
Żółta kartka dla Sztylki za faul na Komacu.
50. min. **
Na spalonym Jankowski.
49. min.
Mila leży na boisku. Potrzebna interwencja lekarza. Piłkarz Śląska wraca na boisko. Uraz okazał się niegroźny.
46. min.
Podpieczni Fornalika mocno zmotywowani rozpoczynają drugą połowę. Elsner fauluje Komaca. Groźna wrzutka w pole karne WKS-u. Na szczęście bez konsekwencji dla Śląska.
**Piłkarze pojawiają się na murawie. Zmiana w Ruchu Chorzów. Jankowski wchodzi za Malinowskiego.

Pierwsza połowa

46. min.
Koniec pierwszej połowy. Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:2
44. min.
Żółta kartka dla Spahića. Rzut wolny dla Ruchu. Wrzutka z wolnego, ale Grodzicki niecelnie.

43. min.
Bramka do szatni. Akcja nie zapowiadała zagrożenia dla bramki Kelemena. Jednak błąd obrońców Śląska spowodował, że po dośrodkowaniu Gordzickiego, gola strzela Janoszka.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:2

42. min.
Diaz po raz drugi na spalonym.

40. min.
Próba kontry, ale Sobota nieprzepisowo zatrzymany Lisowskiego. Na spalonym Diaz.

36. min.
Ruch rozpoczyna ofensywę na bramkę Kelemena. Niecelny strzał Grzyba oraz nieudolna proba ataku Lisowskiego. Niebiescy znowu zyskują przewagę.

30-32. min.
Ćwielong faulowany w okolicach pola karnego Ruchu Chorzów. Rzut wolny dla Śląska Wrocław. Po dośrodkowaniu Sebastiana Mili piłka trafia do Elsnera, który trafia drugą bramkę dla Śląska. GOOOL!
**Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:2

29. min.Rzut wolny dla Ruchu. Komac strzela z 30. metrów, piłka trafia prosto w ręce Kelemena.

28. min.
Zablokowany strzał Janoszki.

26. min.
Piłka rozgrywana jest w środkowej części boiska.

24. min.
Mecz odbywa się bez dopingu kibiców, którzy protestują przeciwko decyzji PZPN (Zobacz: Mecze piłkarskiej Ekstraklasy oraz niższych klas rozgrywek bez gości)

22. min.
Mila zagrywa w pole karne do Diaza. Napastnik Śląska okiwał obrońcę i oddał celny strzał na bramkę. Jednak Peskovic złapał piłkę.
20. min.
Komca wrzuca piłkę z lewej strony. Socha o mały włos nie trafił samobója. Rzut rożny dla Ruchu

10-20. min.
Ruch zyskuje coraz większą przewagę na boisku.

10. min.
Gospodarze zyskują przewagę na boisku. Groźny strzał Janoszka na bramkę Śląska, ale Kelemen oddala zagrożenie.

5. min.

Śląsk Wrocław uzyskuje przewagę w pierwszych minutach. Piłkarze Ruchu nie oddali jeszcze strzału na bramkę Kelemena.

3. min.
Rzut rożny dla Śląska. Sebastian Mila wrzuca piłkę w pole karne. W ogólnym zamieszaniu przytomność zachował Ćwielong, który umieszcza piłkę w bramce. GOOOL!

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:1