Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pink Piknik 2011 we Wrocławiu: Kwiaty w oponach, murale i jabole

Paulina Iwińska
Paulina Iwińska
street art ZBIOK
street art ZBIOK ZBIOK
Czy uda się Yoli wypić sto jaboli? - tego dowiemy się przy ul. Ruskiej.

Pink Piknik 2011 we Wrocławiu [program]


Operetka pod tym tytułem będzie częścią imprezy, która w dniach 27 - 29 maja odbędzie się w pasażu przy  ul. Ruskiej 46. To już trzecia edycja pikniku. Impreza narodziła się dwa lata temu, kiedy to grupka ludzi postanowiła odmienić to puste i szare podwórko dzięki kolorowym muralom.

Podwórko już bez Batmana

W tym roku akcja nie ograniczy się tylko do malowania. Pink Piknik zapoczątkuje też działanie nieformalnej grupy "Robimy To Razem" (RTR), której celem jest ożywenie przestrzeni pasażu. W skład kolektywu RTR wejdą: Studio BWA, Klub Niskie Łąki, kolektyw Falanster, Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Rita Baum”, Stowarzyszenie "Od Podwórza", Fundacja Świat Nadziei oraz kilka pracowni artystycznych.

- Chcemy zaadoptować i zmodernizować to "batmaniczne" miejsce poprzez stworzenie mikrospołeczności, w skład której wejdą mieszkańcy oraz ludzie na co dzień przebywający w pasażu - tłumaczy Anna Stachowiak, współorganizatorka Pink Pikniku. - Będą to długofalowe działania społeczne i artystyczne, do których zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby odmienić wizerunek tego podwórka - zachęca.

Oprócz trzydniowego malowania murali, tegoroczny Pink Piknik obfitował będzie w mnóstwo innych atrakcji. Impreza rozpocznie się 27 maja o godz. 17. od plebiscytu na nazwę pasażu. Głosy będzie można wrzucać do urn na podwórku, w Falansterze i w Niskich Łąkach. Odbędzie się też akcja Opony na Gazony, czyli sadzanie kwiatów w starych oponach. Po co? Żeby ustawić je w przejściu i zniechęcić kierowców do nielegalnego parkowania, które się tam nagminnie zdarza.

Moda z recyklingu i Yola z jabolami

W ramach Pink Pikniku odbędzie się też Slogan Street View, podczas którego dwóch cenionych artystów ulicznych: Sławek ZBIOK Czajkowski i Wojciech OTEK Kołacz zaprezentują zaprojektowaną przez siebie limitowaną serię ubrań miejskich, czyli takich, w których na co dzień chodzi się po mieście. Będą to głównie t-shirty.

- Twórcy tych wzorów są jednymi z najlepszych polskich malarzy ulicznych, dlatego firma Slogan Art Street Wear, produkująca ekologiczne ubrania, zdecydowała się nawiązać z nimi współpracę - mówi Stachowiak. - Sławek Czajkowski malował już w wielu krajach i za granicą jest równie ceniony jak w Polsce.

To jednak nie koniec atrakcji. Na sobotnim Targowisku Różności wymienimy się starymi płytami, książkami i ubraniami, w Rowerowni naprawimy sobie rower za przysłowiowe piwko, a w Tytusa Salonie Starych Komputerów będziemy mieć niepowtarzalną okazję, żeby pograć w stare, zapomniane gry komputerowe.

Będzie też Lady Wrocław Pink Bałagan, czyli pokaz mody "z odrzutu", operetka pod tajemniczym tytułem "Czy uda się Yoli wypić sto jaboli?", warsztaty jogi i recyklingu, koncerty zespołów muzycznych (m.in. The Kurws i Kormorany), pokaz filmów z festiwalu KAN, spotkanie z autorem książki "Masakra Profana" - Jarkiem Stawirejem oraz wiele innych atrakcji.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto