Na taśmę ich

Robert Radczak,(HUC), (MIK)
FOT. WOJTEK WILCZYŃSKI, Na zdjęciu fragment meczu pomiędzy Amicą a Śląskiem rozegranego we Wrocławiu. O piłkę walczą Sławomir Nazaruk (z lewej) i Marek Bajor (Amica).
Piłkarze Śląska Wrocław kontynuują dobrą serię meczów wyjazdowych. We Wronkach podopieczni trenera Petra Nemca zremisowali z Amicą 1:1 i zdobyli swoją dwunasta bramkę w spotkaniach na obcych stadionach.

Piłkarze Śląska Wrocław kontynuują dobrą serię meczów wyjazdowych. We Wronkach podopieczni trenera Petra Nemca zremisowali z Amicą 1:1 i zdobyli swoją dwunasta bramkę w spotkaniach na obcych stadionach. Kibice we Wronkach niezadowoleni z postawy swoich pupili, co rusz krzyczeli „Na taśmę ich”, sugerując, aby piłkarze wzięli się za produkcję pralek, a nie za grę w piłkę.

Chyba już tradycją stało się, że na stadionie we Wronkach zdecydowanie głośniejsi są kibice przyjezdnych. Nie inaczej było w piątkowym spotkaniu. Fani Śląska, w liczbie ponad stu, zdecydowanie zagłuszali miejscowych kibiców.

Od początku wrocławianie ruszyli do zdecydowanych ataków i przyniosło to skutek już w drugiej minucie. Sędzia Robert Małek podyktował rzut wolny dla Śląska z 18 metrów, który precyzyjnym strzałem zamienił na bramkę Marcin Wasilewski. Popularny „Wasyl” pozazdrościł Remigiuszowi Jezierskiemu zwierzęcego teatrzyku i po golu udawał byka podczas corridy. Pozostałe 43 minuty pierwszej połowy były nudne. Amica atakowała, ale biła głową w mur, natomiast Śląsk grał z kontry, jednak rzadko zagrażał bramce Grzegorza Szamotulskiego.

Drugą połowę wrocławianie także rozpoczęli odważnie, ale to gospodarze zdobyli bramkę. W 53 minucie Mariusz Kukiełka błyskawicznie rozegrał rzut wolny. Sam na sam z Krzystzofem Pyskatym znalazł się Marek Zieńczuk, którzy strzelił w długi róg i było już 1:1.

Amica Wronki - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1). Bramki: Zieńczuk (53) oraz Wasilewski (2-wolny). Żk: Kukiełka oraz Szewczyk, Sztylka, Gortowski. Sędziował: R. Małek. Widzów: 2000.
Amica: Szamotulski - Bosacki, Bajor, Siara (31. Dudka) - Zieńczuk, Sobociński, Kukiełka, Dembiński, Bieniuk - Dawidowski (68. Burkhardt), Król (81. Gregorek).
Śląsk: Pyskaty - Wasilewski, Jawny, Maciorowski - Nazaruk, Szewczyk, Sztylka (86. Naskręt), Filipczak, Lato - Jezierski, Gortowski (68. Żytko).

Wciąż ciągnie się sprawa ewentualnego wypożyczenia napastnika WKS-u Macieja Kowalczyka do Ceramiki Opoczno. - Wciąż nic ni jest w tej sprawie pewne. Mogę powiedzieć, że na poniedziałek umówiliśmy się z działaczami Śląska na kolejne rozmowy powiedział nam prezes Ceramiki, Robert Kowalski.