Grave Digger podczas Monster Jam we Wrocławiu Michał Potocki
Monster trucki 1 października zdemolowały Stadion Miejski przy al. Śląskiej. Rządziła Maksymalna Destrukcja, którą zachwycał się Adamek.

Chociaż o godz. 11 rozpoczęło się Pit Party, a stadion został otwarty dla publiczności o godz 14.30, to właściwa impreza rozpoczęła się dopiero o godz. 16.

Zobacz: Monster Jam we Wrocławiu [relacja na żywo]

Najpierw dziesięć zespołów rywalizowało w wyścigu. Monstery startowały parami. Miały do pokonania dwa okrążenia z przeszkodami. Pierwszy wyścig wygrała Madusa, która osiągnęła wynik niecałych 20 sek. Po eliminacjach odpadła piątka zawodników. W finale spotkał się Iron Man i Grave Digger. Zwyciężył ten pierwszy.

Po przerwie, w której kilkanaście tysięcy ludzi na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zobaczyło podniebne pokazy motocrossu rozpoczęły się zawody freestyle.

Każdy z monster trucków miał 90 sekund, by zaprezentować się jury i publiczności. Jurorami zawodów we Wrocławiu byli Tomasz Adamek, który niedawno stoczył we Wrocławiu walkę z Witalijem Kliczką, Krzysztof Hołowczyc i zawodnik Śląska Wrocław, Przemysław Kaźmierczak. Każdy przyznawał za występy punkty w skali od 1-10, bonusowe punkty (1-5) mógł też przyznawać sędzia imprezy.

Pierwszy na tor wyjechał Iron Man. Po nim prezentowali się kolejni uczestnicy zawodów. Wysokie noty zebrał Monster Mutt Rottweiler, półciężarówka ustylizowana na psa. Wywrotki zaliczyli Disney XD oraz Mohawk Warrior i Grave Digger, części gubili za to El Toro Loco i Maximum Destruction.

Ostatecznie zawody wygrał Maximum Destruction. Po ostatnim występie wystrzeliły fajerwerki, a z dysz wokół toru buchnął ogień.

Zobacz zdjęcia z Monster Jam we Wrocławiu.

Wkrótce na stronie pojawi się więcej zdjęć i filmy z wrocławskiego Monster Jam.