Mecz Brugge - Śląsk. Ostateczne starcie na remis [wideo]

8 czerwca o godz. 20:45 wrocławianie zagrają w meczu rewanżowym ...
8 czerwca o godz. 20:45 wrocławianie zagrają w meczu rewanżowym ... Robert Przybył
Mecz Brugge - Śląsk. W czwartek, 8 sierpnia, wrocławianie zremisowali w Belgii mecz rewanżowy 3. rundy kwalifikacji LE z tamtejszym Club Brugge 3:3.

FC Brugge - Śląsk Wrocław, 3 runda el. Ligi Europy, 8 sierpnia godz. 20:45

Śląsk jechał do Belgii - ze skromną, ale jednak - zaliczką. U siebie wrocławianie nie tylko zachowali czyste konto, ale wspaniała bramka Sebino Platu dała zwycięstwo i nadzieję na awans do IV rundy kwalifikacji.

Trzeba pamiętać, że porażka 0:1 była najmniejszym wymiarem kary dla Belgów. Podopieczni Stanislava Levego w pierwszym meczu zdominowali całkowicie FC Brugge na murawie. Zagrali wysokim pressingiem, odbierali piłkę na połowie rywala, stwarzali groźne sytuacje, przez większość meczu Rafał Gikiewicz był bezrobotny. Żałować można niewykorzystanych sytuacji.

Belgowie mają większe doświadczenie gry w europejskich pucharach. Wiedzą też, jak ogrywać Polaków. Wrocławianie musieli się starać, żeby nie powtórzyć scenariusza Lecha Poznań z 2009 roku. Wówczas Kolejorz też wygrał u siebie 1:0, a na wyjeździe przegrał 0:1 i ostatecznie odpadł z Ligi Europejskiej po serii rzutów karnych.

Rewanż był widowiskiem, dla kibiców, którzy lubią oglądać grad bramek. Konto bramkowe otworzył już w 9. minucie Sobota. Po przerwie padła reszta bramek: dla gospodarzy - Refaelov (59.), Duarte (80.), de Sutter (90.); dla Śląska: Paixao (60.),