Kelemen bohaterem: Śląsk Wrocław wygrał w rzutach karnych z Lokomotivem Sofia

Mariusz Kruczek
śląsk wrocław
śląsk wrocław Grzegorz Kwolek
Śląsk grał rażąco nieskutecznie. W Sofii konieczne były karne.

4 sierpnia Śląsk Wrocław walczył o awans do IV rundy Ligi Europejskiej z Lokomotivem Sofia. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis (Zobacz: Śląsk Wrocław zremisował z Lokomotiv Sofia 0:0).

Dobra gra bez bramek

Śląsk od początku meczu dominował na murawie. Już w 4. minucie spotkania bliski zdobycia gola był Diaz, ale strzał był niecelny.

Bułgarzy, podobnie jak przed tygodniem, grali bez pomysłu. Lokomotiv co prawda zawędrował kilka razy pod bramkę Kelemena, jednak Śląsk skutecznie demontował te ataki.

Więcej pracy miał bramkarz Bułgarów. W 31. minucie Diaz wyłożył na szósty metr piłkę Sebastianowi Mili, ten jednak do niej nie doszedł. W 41. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Celebana kapitan Śląska popisał się soczystym strzałem. Galew obronił z wielkim trudem.

Na wymęczenie

W drugiej połowie gra się wyrównała. Rezultat jednak nadal nie ulegał zmianie. Od 59. minuty na boisku pojawił się Voskamp. Nawet Holender nie odczarował bramki Galewa. Jedyne co udało się wywalczyć Śląskowi to kilka rzutów rożnych.

Po lewej doping kibiców Śląska Wrocław, po prawej rzuty karne

Na ostatni kwadrans Śląsk oddał inicjatywę Bułgarom. W ciągu 90 minut rywalizacji żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

W dogrywce piłkarze byli już coraz bardziej zmęczeni. Bułgarzy wręcz pokładali się na murawie. Śląsk nadal raził nieskutecznością. W 102. minucie po strzale Cetnarskiego, piłka w końcu minęła Galewa, ale z linii bramkowej futbolówkę wybił obrońca Bułgarów.

Thriller jedenastek

W dogrywce nie padła bramka. Konieczne okazały się karne. Piłkarze Śląska nie mylili się w wykonywaniu jedenastek. Z kolei Kelemen wybronił strzały Iwanowa i Dafczewa.

Słowak zapewnił awans do IV rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Mecz skończył się wynikiem 4:3 dla Śląska Wrocław.

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!