Impel Wrocław wygrał z BKS Aluprof Bielsko-Biała [zdjęcia]

Marek Spisak
Wrocławianki wygrały w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski 3:2.

27 lutego wrocławianki rozpoczęły rywalizację o półfinał Pucharu Polski. Pierwszy set Impel przegrał do 22. Kolejne dwie odsłony to gospodynie dominowały na parkiecie i wygrały do 20 i 16. Chociaż w czwartym secie wrocławianki prowadziły już 6:2, na drugą przerwę techniczną schodziły przy niekorzystnym wyniku 15:16. Bielszczanki uciekły wrocławnkom do 21. W decydującym secie Impel wygrał 15:9.

Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii z meczu:

Mecz stał na dobrym poziomie. Wygrana była prezentem dla trenera Tore Aleksandersena, który obchodził 27 lutego urodziny.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy BKS-em Aluprof Bielsko-Biała a Impelem Wrocław odbiędzie się 6 marca.

Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 25:20, 25:16, 21:25, 15:9)

Impel Wrocław: Ognjenović 12, Konieczna 21, Pyziołek 22, Polak 18, Wilson 9, Djurisić 4, Medyńska (libero) oraz Rosner, Mroczkowska.

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Wołosz 6, Frąckowiak 14, Sieczka 11, Łyszkiewicz 5, Bergrova 10, Pelc 10, Sawicka (libero) oraz Cella, M. Wojtowicz, Czypiruk-Solarewicz 8, G. Wojtowicz 1, Szymańska.