Jerzy
Jerzy
To był emocjonujący mecz. 14 lutego Gwardzistki miały duże szanse na wygraną.

Mecz dobrze się dla nas zapowiadał. Po pierwszych piłkach Gwardzistkom udało się objąć prowadzenie 6:4. Wszystko wychodziło, wrocławianki z uśmiechem przebijały piłki i skutecznie broniły blokiem. Set zakończył się 25:20.

Niestety w drugim nastąpiło załamanie, wygrały Muszynianki. Za to w trzecim secie ponownie wszystko układało się po myśli siatkarek Impel Gwardii Wrocław. Zdobyte w pierwszej fazie seta punkty zaowocowały wygraną 25:17. Wrocławianki objęły prowadzenie 2:1 w meczu, a publiczność się ożywiła i liczyła na sukces. Niestety, czwarta partia miała niekorzystny przebieg.

O wyniku meczu zadecydował tie-break. Zaczęło się pomyślnie, było 4:0 dla wrocławianek. Siatkarki Muszynianki jednak pozbierały się emocjonalnie, a nasze dziewczyny nie mogły przebić się przez blok. Straciły prowadzenie i ostatecznie po heroicznym boju przegrały mecz. W fazie play off w tym sezonie rozgrywki trwają do dwóch wygranych, a to ze względu na kwalifikacje do turnieju w Londynie.

Impel Gwardia Wrocław - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 2:3
(25:20, 17:25, 25:17, 20:25, 11:15)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU

Impel Gwardia: Mroczkowska, Czypiruk, Jaszewska, Haładyn, Sobolska, Efimienko i Krzos (L) oraz Rosner, Medyńska (L), Pyziołek, Wilson.
Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Rourke, Bednarek-Kasza, Kasprzak, Radecka, Djuriic i Zenik (L) oraz Stam-Pilon, Wensink, Rabka, Kaczor, Gajgał.