gwardia wrocław azs białystok 4.1.2012
gwardia wrocław azs białystok 4.1.2012 Jerzy Dudzik
4 stycznia w Orbicie Gwardia Wrocław wygrała z AZS-em Białystok 3:0.

Materiał dziennikarza obywatelskiego.

Poszedłem na mecz, nie mając zielonego pojęcia, kto zajmuje jakie miejsce i jakie szanse mają wrocławianki. Wprawdzie widziałem urywki z meczu w Mielcu, też wygranym 3:0, ale tym razem chciałem się sprawdzić. Czy potrafię sfotografować siatkówkę? Jak się patrzy na mecz przez wizjer aparatu fotograficznego? Czy zdążę za piłką?

Pierwszy punkt w meczu uzyskały wrocławianki. Do połowy pierwszego seta prowadzenie zdobywała raz jedna, raz druga drużyna. Później wyraźną przewagę uzyskały gospodynie i do końca meczu niezagrożone prowadziły.

Na trybunach nie było wielu kibiców, około 800 osób, ale świetny występ dała strefa kibica z bębnem-werblem. Pomysłowe i w dobrym tempie były pokazy cheerleaderek, oczywiście potrząsających pomponami. Publiczność jakaś dystyngowana, nie okazywała większych emocji.

Zobacz zdjęcia z meczu Impel Gwardia Wrocław - AZS Białystok

Widowisko było udane, bez dłużyzn. Na pytania z początku odpowiem tak. Udało się uchwycić kilka akcji, które można pokazać, nie zobaczyłem, co dzieje się na boisku i gdzie spada piłka, bo patrzyłem w wizjer. Zawodniczki poruszają się po boisku w sposób trudny do przewidzenia, a co dopiero piłka. Raz dostałem nią w głowę.

Przed drużyną Impelu Gwardii Wrocław bardzo pracowity miesiąc. Najbliższy mecz grają z Muszynianką 7 stycznia, a następnie w Challenge Cup z ZOK Vukovar.