Gwardzistki uległy Atomówkom w Orbicie [foto]

Jerzy
Jerzy
14 stycznia szczęście Gwardzistkom nie dopisało. Bardzo wyrównany mecz wygrały siatkarki Atomu Trefl Sopot 1:3 [relacja użytkownika MM].

O ostatecznym wyniku spotkania w zadecydowały końcówki setów, w których lepszy okazał się Trefl Sopot. Nie wiem, na czym to polega, pewnie muszą się otworzyć jakieś klapki w głowie, żeby wygrać w siatkówce w wyrównanym meczu. Dziewczynom z Wrocławia widocznie czegoś zabrakło. Może zżarły je emocje, a może to tylko zwykłe zmęczenie...

W pierwszej partii końcówkę seta wygrały zawodniczki Impel Gwardii Wrocław. W drugim secie uległy w końcówce 24:26. Trzecia partia to znów początkowe prowadzenie Impelu Gwardii Wrocław. Na pierwszą przerwę techniczną wrocławianki schodziły z zaliczką dwóch punktów.

Niestety później podopieczne trenera Błaszczyka straciły aż osiem piłek z rzędu. Na trybunach widzowie nie mogli pojąć, co się dzieje, bo nic nie wychodziło. Wreszcie Gwardzistki podniosły się po przerwie na przetarcie parkietu i po skutecznym bloku Ariele Willson było już 18:18. W końcówce znów zrobiło się gorąco, jednak od stanu 23:23 punkty zdobywał tylko zespół z Sopotu. Przy stanie 1:2 w setach czwarta partia toczyła się właściwie „punkt za punkt”. Niestety wrocławianki ostatecznie przegrały to zacięte spotkanie.