Finlandia dostała lanie od Serbii na rozpoczęcie ME U18 we Wrocławiu [foto]

Finlandia vs. Serbia ME U18 Wrocław (21 lipca)
Finlandia vs. Serbia ME U18 Wrocław (21 lipca) Michał Potocki
Serbowie wygrali w Orbicie z Finami aż 101 - 49 w pierwszym meczu Mistrzostw Europy U18 koszykarzy.

21 lipca na pierwszym meczu turnieju koszykarzy do lat 18 Hala Orbita przy ul. Wejherowskiej świeciła pustkami. Spotkanie oglądało około 150 widzów w tym kilkuosobowa reprezentacja fanów skandynawskiej drużyny.

Zobacz: Koszykarskie Mistrzostwa Europy U18 we Wrocławiu [serwis specjalny]

Mecz był wyrównany tylko do piątej minuty, gdy na tablicy pokazał się wynik 12 do 11 dla Serbów. Od tego momentu przewaga drużyny z Bałkanów rosła. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 24-12.

Finowie grali słabo w obronie, a ich przeciwnicy agresywnie atakowali tablice, wykorzystując rzuty drugiej szansy. Świetnie kończyli też liczne kontry. W połowie prowadzili 47 - 24. Co ciekawe, najlepiej pierwszych dwóch kwartach punktował Joonas Cacen, 211-centymetrowy skrzydłowy Finów.

Po zmianie połów nic się nie zmieniło. Serbowie dalej grali szybką, zespołową koszykówkę, a Finowie tracili piłki, razili nieskutecznością i dawali zbierać sobie piłki nad głowami. Trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 73 - 36. W ostatniej kwarcie trenerzy obu ekip dali pograć zawodnikom głębszych rezerw. Mecz zakończył się wygraną Serbów aż 52-oczkami.

Finowie nie tylko zdobyli połowę punktów swoich przeciwników, ale też mieli słabą skuteczność 28 proc. z gry, zebrali 24 piłki i mieli tyle samo strat. Zaliczyli tylko pięć asyst. Z kolei Serbowie rzucali z pola ze skutecznością 56 proc., zaliczyli aż 57 zbiórek oraz dodali do tego po 24 asysty i straty.