Do Wrocławia przyjechały reprezentacje szesnastu europejskich krajów. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy preeliminacyjne. Z każdej z nich trzy drużyny przejdą do rundy eliminacyjne i powalczą o ćwierćfinały, a ekipy z ostatnich miejsc w grupach A, B, C i D zagrają o miejsca 13-16, z czego dwie ostatnie spadną do dywizji B europejskich rozgrywek.
Zobacz:Koszykarskie Mistrzostwa Europy U18 we Wrocławiu [serwis specjalny]
Półfinały rozegrane zostaną 30 lipca, a finał dzień później.
Zespoły zostały podzielone na grupy (w nawiasie miejsce w grupie):
A - Polska (2), Słowenia (3), Chorwacja (1), Grecja (4),
B - Serbia (1), Niemcy (3), Turcja (2), Finlandia (4),
C - Hiszpania (1), Łotwa (3), Francja (2), Czechy (4),
D - Litwa (1), Włochy (2), Rosja (3),**Ukraina (4),
Terminarz rozgrywek (na bieżąco uaktualniany o wyniki) | ||||||
21.07.2011 | ||||||
B/1 | 13.30 | Finlandia - Serbia | 49 - 101 | Orbita | ||
C/1 | 13.30 | Czechy - Hiszpania | 60 - 84 | AWF | ||
B/2 | 15.45 | Niemcy - Turcja | 68 - 66 | Orbita | ||
C/2 | 15.45 | Łotwa - Francja | 46 - 66 | AWF | ||
A/2 | 18.00 | Grecja - Chorwacja | 35 - 61 | Orbita | ||
D/1 | 18.00 | Ukraina - Litwa | 51 - 84 | AWF | ||
A/1 | 20.15 | Polska - Słowenia | 89 - 58 | Orbita | ||
D/2 | 20.15 | Włochy - Rosja | 89 - 48 | AWF | ||
22.07.2011 | ||||||
C/4 | 13.30 | Hiszpania - Łotwa | 79 - 58 | Orbita | ||
B/3 | 13.30 | Turcja - Finlandia | 87 - 57 | AWF | ||
A/3 | 15.45 | Chorwacja - Słowenia | 60 - 50 | AWF | ||
D/3 | 15.45 | Rosja - Ukraina | 75 - 54 | Orbita | ||
C/3 | 18.00 | Francja - Czechy | 71 - 48 | AWF | ||
D/4 | 18.00 | Litwa - Włochy | 82 - 79 | Orbita | ||
A/4 | 20.15 | Polska - Grecja | 68 - 61 | Orbita | ||
B/4 | 20.15 | Serbia - Niemcy | 70 - 54 | AWF | ||
23.07.2011 | ||||||
C/5 | 13.30 | Czechy - Łotwa | 46 - 71 | Orbita | ||
D/5 | 13.30 | Ukraina - Włochy | 80 - 85 | AWF | ||
B/5 | 15.45 | Finlandia - Niemcy | 56 - 88 | AWF | ||
B/6 | 15.45 | Turcja - Serbia | 82 - 75 | Orbita | ||
C/6 | 18.00 | Francja - Hiszpania | 63 - 72 | Orbita | ||
D/6 | 18.00 | Rosja - Litwa | 78 - 82 | AWF | ||
A/5 | 20.15 | Słowenia - Grecja | 66 - 64 | AWF | ||
A/6 | 20.15 | Polska - Chorwacja | 72 - 78 | Orbita | ||
Eliminacje | ||||||
25.07.2011 | ||||||
E/3 | 13.30 | Słowenia - Serbia | 73 - 81 | Orbita | ||
G/1 | 13.30 | Grecja - Ukraina | 93 - 67 | AWF | ||
F/2 | 15.45 | Włochy - Francja | 70 - 72 | Orbita | ||
G/2 | 15.45 | Finlandia - Czechy | 55 - 72 | AWF | ||
E/2 | 18.00 | Turcja - Polska | 59 - 62 | Orbita | ||
F/1 | 18.00 | Rosja - Hiszpania | 59 - 94 | AWF | ||
E/1 | 20.15 | Niemcy - Chorwacja | 51 - 52 | Orbita | ||
F/3 | 20.15 | Łotwa - Litwa | 45 - 86 | AWF | ||
26.07.2011 | ||||||
F/5 | 13.30 | Hiszpania - Włochy | 73 - 66 | Orbita | ||
G/3 | 13.30 | Czechy - Grecja | 72 - 100 | AWF | ||
F/5 | 15.45 | Rosja - Łotwa | 72 - 64 | Orbita | ||
G/4 | 15.45 | Ukraina - Finlandia | 75 - 65 | AWF | ||
E/6 | 18.00 | Polska - Serbia | 70 - 61 | Orbita | ||
F/6 | 18.00 | Francja - Litwa | 61 - 56 | AWF | ||
E/5 | 20.15 | Niemcy - Słowenia | 65 - 69 | AWF | ||
E/4 | 20.15 | Chorwacja -Turcja | 66 - 72 | Orbita | ||
27.07.2011 | ||||||
F/8 | 13.30 | Francja - Rosja | 71 - 62 | Orbita | ||
G/5 | 13.30 | Grecja - Finlandia | 78 - 87 | AWF | ||
E/7 | 15.45 | Serbia - Chorwacja | 84 - 59 | Orbita | ||
G/6 | 15.45 | Czechy - Ukraina | 72 - 76 | AWF | ||
E/8 | 18.00 | Polska - Niemcy | 82 - 65 | Orbita | ||
E/9 | 18.00 | Turcja - Słowenia | 64 - 61 | AWF | ||
F/7 | 20.15 | Litwa - Hiszpania | 75 - 84 | Orbita | ||
F/9 | 20.15 | Włochy - Łotwa | 85 - 83 | AWF | ||
29.07.2011 | ||||||
Ćwierćfinały | ||||||
56/A | 13.30 | Hiszpania - Chorwacja | 64 - 50 | Orbita | ||
57/A | 15.45 | Turcja - Litwa | 80 - 70 | Orbita | ||
55/A | 18.00 | Polska - Włochy | 52 - 70 | Orbita | ||
58/A | 20.15 | Francja - Serbia | 61 - 71 | Orbita | ||
Gry o miejsca 9 -16 | ||||||
G/7 | 13.30 | Ukraina - Grecja | 68 - 60 | AWF | ||
G/8 | 15.45 | Czechy - Finlandia | 67 - 61 | AWF | ||
59/A | 18.00 | Słowenia - Łotwa | 69 - 78 | AWF | ||
60/A | 20.15 | Rosja - Niemcy | 69 - 66 | AWF | ||
30.07.2011 | ||||||
Półfinały | ||||||
63/A | 18.00 | Włochy - Serbia | 61 - 67 | Orbita | ||
64/A | 20.15 | Hiszpania - Turcja | 77 - 54 | Orbita | ||
Gry o miejsca 5 - 8 | ||||||
62/A | 13.30 | Chorwacja - Litwa | 60 - 87 | Orbita | ||
61/A | 15.45 | Polska - Francja | 70 -66 | Orbita | ||
Gry o dalsze miejsca | ||||||
G/10 | 15.45 | Finlandia - Ukraina | 52 - 75 | AWF | ||
G/9 | 18.00 | Grecja - Czechy | 78 - 59 | AWF | ||
31.07.2011 | ||||||
Finał | 18.00 | Serbia - Hiszpania | 65 - 71 | Orbita | ||
O miejsce 3. | 15.45 | Włochy - Turcja | 65 - 69 | Orbita | ||
O miejsce 5. | 13.30 | Polska - Litwa | 66 - 78 | Orbita | ||
O miejsce 7. | 11.15 | Francja - Chorwacja | 80 - 61 | Orbita | ||
Gry o dalsze miejsca | ||||||
65/A | 11.00 | Słowenia - Niemcy | 73 - 86 | AWF | ||
66/A | 13.15 | Łotwa - Rosja | 58 - 64 | AWF | ||
G/11 | 15.30 | Finlandia - Grecja | 55 - 68 | AWF | ||
G/12 | 17.45 | Ukraina - Czechy | 87 - 73 | AWF |
Czytaj również:
- We believe, czyli koszykarskie mistrzostwa Europy U18 we Wrocławiu
- Młodzi koszykarze z kadry U18 zaprezentowali się przy Świdnickiej
Castle Party 2011 | Aquapark - Wrocławski Park Wodny [godziny otwarcia, ceny] | Przystanek Woodstock 2011 [program] |
Nowe Horyzonty 2011 | Rozkład jazdy MPK Wrocław | Kąpieliska i baseny we Wrocławiu |
Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?