Dinozaury budzą się na wiosnę

Artykuł sponsorowany
W środę 1 kwietnia rusza sezon turystyczny w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Dla odkrywających przeszłość człowieka przygotowano m.in. specjalny plac zabaw pełen dinozaurów, karuzele oraz wiele atrakcji związanych z przeszłością naszej planety. Także w Wielkanoc czeka możliwość zwiedzania całego kompleksu, w tym specjalnej ścieżki dla najmłodszych w interaktywnym muzeum człowieka.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie jest położony 26 km od Opola, w pobliżu zjazdów z autostrady A4. Na terenie ponad 40 hektarów działają dwie przestrzenie do odkrywania przeszłości. Pierwszą z nich jest działający już 5 rok JuraPark. To miejsce do poznawania dziejów Ziemi w okresie, kiedy jej głównymi mieszkańcami były dinozaury. Z myślą o całych rodzinach przygotowano jedno z najdłuższych kin trójwymiarowych na świecie, gdzie poznamy historię naszej planety od momentu jej narodzin po pojawienie się pierwszych dinozaurów. To właśnie nim poświęcona będzie dalsza część odkrywania niezwykłego kompleksu. Na ścieżce edukacyjnej będzie można stanąć z nimi oko w oko dzięki wiernym rekonstrukcjom niemal 200 okazów różnej wielkości. Niezwykłym przeżyciem będzie także przejście po stanowisku paleontologicznym, gdzie dzięki specjalnej kładce z hartowanego szkła, po której chodzą goście w Krasiejowie, będzie można podejrzeć ślady dinoobecności w Krasiejowie.

Zobacz JuraPark w Krasiejowie z lotu ptaka:

Z myślą o najmłodszych odwiedzających przygotowano także ogromny plac zabaw pełen dinozaurów oraz niezwykłych zjeżdżalni i niespodzianek do odkrywania. Może być to dobra okazja do tego, aby spróbować swoich sił w odkrywaniu przeszłości niczym Indiana Jones.

Na 40-hektatowym terenie niezwykłego parku edukacyjnego, jedynego takiego w Polsce, który opowiada dzieje naszej planety od jej stworzenia po teraźniejszość, warto odwiedzić także naszpikowane technologiami interaktywne muzeum.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka otworzyliśmy w ubiegłym roku w czerwcu – wyjaśnia Anna Kokot z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – To wyjątkowe muzeum, bo łączymy w nim rzeczywistość realną z wirtualną, dzięki czemu odwiedzający mają poczucie autentycznej podróży w czasie. Zaczynamy ją w interaktywnej poczekalni, gdzie można w praktyce sprawdzić, na czym polega rozszerzona rzeczywistość, czy stworzyć swój futurystyczny portret, którym podzielimy się na Facebooku. Potem czeka nas, dosłownie i w przenośni, podróż wehikułem czasu i podglądanie również istotnych rytuałów z naszej przeszłości, takich jak pogrzeb, polowanie czy pierwsza randka.

Co najważniejsze, wszystkie informacje prezentowane w całym kompleksie nie są wizją artystyczną. Nad ich aktualizacją pracuje zespół konsultantów naukowych, który co roku zmienia prezentowane treści i uzupełnia je o najnowsze informacje ze świata nauki. Wśród ekspertów, jacy pracują dla kompleksu w Krasiejowie są m.in. pedagodzy, paleontolodzy, biolodzy, geografowie, archeolodzy i wielu specjalistów z zakresu innych nauk ścisłych.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie pracuje codziennie od 1 kwietnia. Także podczas Świąt Wielkanocnych. – Wizyta u nas może być okazją do oderwania się od stołu i spędzenia chociaż fragmentu dnia na wspólnym rodzinnym odkrywaniu przeszłości – dodaje Monika Pękala, kierownik marketingu JuraParków. Dokładne godziny otwarcia i ceny biletów można sprawdzić na www.juraparkkrasiejow.pllub telefonicznie pod numerem 77 465 48 00.

Wideo

Dodaj ogłoszenie