Diabły dały w kość Tygrysom znad Wisły. Devils Wrocław - Tigers Kraków 44:0 [foto]

Devils Wrocław vs. Tigers Kraków
Devils Wrocław vs. Tigers Kraków Grzegorz Kwolek
18 czerwca na Stadionie Olimpijskim to Diabły były górą.

Wrocławianie łatwo wygrali w sobotę ostatni mecz rundy zasadniczej.

Przed meczem było wiadomo, że Devils mają pewne miejsce wicelidera tabeli Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I. Wrocławianie podeszli jednak do spotkania poważnie i roznieśli krakowskie Tygrysy.

Pierwsza kwarta zapowiadała wyrównany pojedynek, ale w kolejnych punktowali gospodarze. Do tego świetnie rozbijali akcje rzutowe rywali i skutecznie zatrzymywali ich rajdy po punkty. Widzom, którzy przyszli na Stadion Olimpijski, mecz w wykonaniu ich drużyny mógł się podobać.

W drugiej kwarcie Devils zdobyli aż 29 punktów, co spowodowało, że goście stracili ochotę do gry i nie byli w stanie zaskoczyć wrocławian.

- Chcieliśmy, żeby to był szybki mecz, w którym sprawdzimy kilka nowych rozwiązań i pozwolimy pograć rezerwowym. Wynik nie był najważniejszy, ale cieszę się z wygranej przed play-offami - mówił Dimos Spiropoulos, koordynator ofensywy Diabłów.

Najlepiej w ofensywie gospodarzy zaprezentowali się Łukasz Kamiński i Tomasz Tarczyński, a w obronie brylował Mott Gaymon. Wśród gości najlepiej zagrał wszechstronny Dawid Rechul.

Za dwa tygodnie Devils Wrocław zmierzą się w półfinale PLFA I z Warsaw Eagles.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU WE WROCŁAWIU

Devils Wrocław – Dom-Bud Kraków Tigers 44:0
(3:0, 29:0, 6:0, 6:0)

I kwarta
3:0 25-jardowe kopnięcie z pola Krzysztofa Wisa

II kwarta
10:0 przyłożenie Adama Synacka po 30-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
18:0 przyłożenie Christophera Washingtona po 5-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Owczarek po podaniu Christophera Washingtona)
25:0 przyłożenie Christophera Washingtona po 15-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
32:0 przyłożenie Motta Gaymona po 50-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)