Devils Wrocław łatwo pokonali łódzkie Torpedy i zostają w elicie

Wrocławscy Devils wygrali barażowe spotkanie 28:0. Nie prezentowali się w tym sezonie porywająco, ale pokazali, że II liga nie jest dla nich.

Wrocław w przyszłym sezonie nadal będzie miał dwie drużyny w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Niedawno ekipa The Crew wywalczyła wicemistrzostwo kraju. 8 listopada Devils potwierdzili swoją wartość, łatwo ogrywając drugoligowego pretendenta do awansu na stadionie MCS Wrocław przy ulicy Wiaduktowej.

Przed meczem faworytami byli wrocławianie, ale Torpedy Łódź zaskakująco dobrze występowały w fazie play-off PLFA II, gdzie ograły m.in. Bielawę Owls. Wrocławska drużyna od początku spotkania narzuciła swój styl gry, sukcesywnie zdobywając kolejne jardy. W pierwszej kwarcie Adam Synacek przechwycił piłkę i zdobył przyłożenie po 26-jardowej akcji biegowej. Wyczyn powtórzył w drugiej kwarcie, gdy przebiegł z piłka 74 jardy, za dwa punkty podwyższył jeszcze Krzysztof Wydrowski i było już 14:0 dla gospodarzy.

Wrocławskie Diabły zostają w elicie polskiego futbolu amerykańskiego

Jeszcze w drugiej kwarcie przyłożył Tomasz Tarczynski, a celnym kopnięciem za jeden punkt podwyższył Krzysztof wis. Defensywa łodzian zupełnie nie radziła sobie z wrocławianami. Ci natomiast skutecznie powstrzymywali ataki przyjezdnych. W ostatniej kwarcie Krzysztof Wydrowski wypatrzył Patrycjusza Pałaca, który przebiegł z piłka osiem jardów i zdobył kolejne sześć punktów dla Devils. Za jeden punkt podwyższył znowu Wis i mecz zakończył się wynikiem 28:0 dla gospodarzy.

W drugim spotkaniu barażowym Białystok Lowlanders przegrali z Sioux Kraków Tigers 14:30 i spadli do II ligi, a do PLFA zawitał beniaminek z Małopolski.