Devils Wrocław podcięli skrzydła Morskim Jastrzębiom

Drugi z wrocławskich zespołów futbolu amerykańskiego awansował w tabeli PLFA. Diabły rozbiły Seahawks Pomorze 34:10.

Po trzech porażkach na początku sezonu Devils Wrocław wygrali drugi mecz z rzędu. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, że zostało odniesione na wyjeździe. 5 lipca na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej wicemistrzowie Polski nie poradzili sobie ze świetnym atakiem wrocławian.

Wrocławianie postawili na akcje biegowe

Diabły postawiły na akcje biegowe i opłaciło się. Dobrze dysponowani Łukasz Kamiński i Tomasz Tarczyński rozbijali obronę gospodarzy. Po pierwszej kwarcie przyjezdni prowadzili siedmioma punktami po przyłożeniu Krzysztofa Wydrowskiego i podwyższeniu za jeden punkt Krzysztofa Wisa.

Diabły szybko rozprowadzały piłkę

W drugiej odsłonie gdańszczanie wzięli się do roboty i nawiązali wyrównaną walkę. Zdobyli osiem punktów przy 14-stu Diabłów. Wrocławianie kontrolowali przebieg spotkania. Kolejna kwarta wyszła drużynie z Dolnego Śląska bardzo dobrze. Świetnie spisała się nasza obrona. Pozwoliła gospodarzom na zdobycie tylko dwóch oczek.

Gdańszczanie nie mogli przejść diabelskiej obrony

W ostatniej kwarcie skutecznymi wykopami popisał się Krzysztof Wis. Zdobył sześć punktów, a w całym sotkaniu łącznie dziesięć. Wrocławianie awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli. Są coraz bliżej fazy play-off. Powakacyjna runda zapowiada się zatem bardzo interesująco.

Walka w parterze

Pomorze Seahawks – Devils Wrocław 10:34 (0:7, 8:14, 2:7, 0:6)

I kwarta
0:7 przyłożenie Krzysztofa Wydrowskiego po 30-jardowym podaniu od Jacka Szuszkiewicza (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
0:14 przyłożenie Łukasza Kamińskiego po 18-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
8:21 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kamil Lipka po podaniu od Macieja Siemaszko)

III kwarta
8:28 przyłożenie Przemysława Cudaka po 6-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)
10:28 dwa punkty w obronie zdobyte przez Seahawks po błędzie rozgrywającego Devils