The Crew - Silesia Miners 7:18 [foto]

Finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego odbył się w tym roku pod hasłem walki z nietolerancją. Na murawie w Warszawie, 17 października, spotkały się The Crew Wrocław oraz AZS Silesia Miners.

Oba zespoły miały okazję spotkać się w finale dwa lata temu, ale o tamtym meczu, zakończonym totalną porażką 0:18, zespół z Katowic chciałby raczej zapomnieć.

Od początku pierwszej połowy widać było, że The Crew nie ma co liczyć na powtórkę sprzed dwóch lat. Defensywa Akademików skutecznie blokowała ataki wrocławian, którzy dobrze kryci, mieli duże problemy z rozgrywaniem piłki. Zawodnikowi AZS-u Tomaszowi Oko udało się złapać piłkę w polu punktowym i zdobyć przyłożenie, dzięki czemu Silesia Miners objęła prowadzenie.

Ostra walka w finale PLFA

Jednak konsekwencja w ataku zaczęła przynosić efekty. Skutecznym rajdem popisał się Piotr Nawrot, a dzięki udanej próbie podwyższenia na przerwę wrocławianie schodzili z jednopunktową przewagą 7:6.

Druga połowa to całkowicie inny obraz meczu. Już na samym początku rewelacyjnym, długim biegiem z piłką po akcji powrotnej, zakończonym przyłożeniem popisał się zawodnik Silesii Artur Loncierz. Górnicy umocnili dodatkowo formację obronną, od której odbijały się coraz bardziej dramatyczne próby ataku wrocławian. W dodatku Grzegorz Sudera, który otrzymał zasłużony tytuł MVP, zdobył po krótkim biegu przyłożenie, co dało akademikom z Katowic prowadzenie 7:18.

The Crew w ataku

Do końca meczu zawodnikom The Crew nie udało się przebić przez szczelną obronę przeciwnika. Tegorocznym mistrzem Polski został, w pełni zasłużenie, zespół Silesia Miners. Spotkanie obserwowało ponad tysiąc kibiców obu zespołów i miłośników futbolu amerykańskiego. Widowisko stało na bardzo wysokim poziomie, a oba zespoły pokazały, że ich występ w finale to nie przypadek.

The Crew Wrocław - AZS Silesia Miners 18:7 (0:6, 7:0, 0:12, 0:0)

I kwarta
0:6 przyłożenie Tadeusza Oko po odzyskaniu piłki w polu punktowym rywali po zablokowaniu odkopnięcia (punt)

II kwarta
7:6 przyłożenie Piotra Nawrota po 29-jardowej akcji po podaniu Rafała Łysiaka (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

III kwarta
7:13 przyłożenie Artura Loncierza po 80-jardowej akcji powrotnej po wykopie (kick-off)
7:18 przyłożenie Grzegorza Sudera po 2-jardowej akcji biegowej