Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Caritas rozdał 600 wielkanocnych paczek potrzebującym na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu

Adrianna Szurman
Adrianna Szurman
Caritas rozdał dzisiaj świąteczne paczki wrocławianom
Caritas rozdał dzisiaj świąteczne paczki wrocławianom Caritas
W Wielką Sobotę, Ostrów Tumski we Wrocławiu wypełnił się ludźmi oczekującymi na pobłogosławienie pokarmów na wielkanocne stoły. Wśród nich znalazło się 600 podopiecznych jadłodajni i łaźni Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, którzy otrzymali specjalne paczki przygotowane na tę okazję.

Arcybiskup Kupny pobłogosławił wielkanocne, świąteczne paczki dla potrzebujących

O godzinie 9:30, metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny, pobłogosławił pokarmy, które trafią na wielkanocne stoły osób najuboższych, dotkniętych kryzysem bezdomności i zagrożonych wykluczeniem. "To jest dar naszego serca. Wykazujemy solidarność z tymi, którzy nie będą mieli pewnie takich warunków spożywania śniadania wielkanocnego, jakie my mamy" - mówił Arcybiskup.

Paczki na Wielkanoc od Caritas dla wrocławian

Każda z paczek zawierała 20 artykułów, które nie wymagają przygotowania w kuchni, ale są od razu gotowe do spożycia. "Nasi podopieczni, te osoby, które nie mają domów, często mieszkają w altankach na działkach albo bardzo dosłownie pod mostem. Tu są ich domy. Tam będą jedli śniadanie wielkanocne

- wyjaśnił ksiądz Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Wśród produktów znalazły się m.in. konserwy, kabanosy, herbata, kawa, żurek, babka na wielkanocny stół oraz bochenek świeżego chleba.

Wsparcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Banku Żywności we Wrocławiu

Paczki z żywnością otrzymali nie tylko podopieczni jadłodajni i łaźni Caritas, ale także najuboższe osoby korzystające ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Niektóre artykuły do paczek przekazał Bank Żywności we Wrocławiu.

Wolontariusze i żołnierze w akcji "Niosę Dobro"

W Wielki Piątek 50 wolontariuszy pakowało paczki, a następnego dnia pomagało w ich rozdawaniu. Cała akcja nie udałaby się, gdyby nie wsparcie żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która zapewniła wsparcie logistyczne całego przedsięwzięcia. "Serdecznie dziękujemy dowódcy brygady, pułkownikowi Edwardowi Chyle, za życzliwe wsparcie akcji "Niosę Dobro" - podkreśla Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Caritas rozdał dzisiaj świąteczne paczki wrocławianom

Caritas rozdał 600 wielkanocnych paczek potrzebującym na Ost...

Zobacz też

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto