ZAGŁĘBIE LUBIN - ŚLĄSK WROCŁAW: Derby Dolnego Śląska [relacja z meczu, wynik]

Kinga Mierzwiak
Śląsk Wrocław wygrywa z Zagłębiem Lubin na wyjeździe.
Śląsk Wrocław wygrywa z Zagłębiem Lubin na wyjeździe. myslidar
Śląsk Wrocław 6 listopada złoił skórę na wyjeździe drużynie Zagłębia Lubin w 13. kolejce Ekstraklasy. Wynik meczu 1:5.

Mecz 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozpoczął się o godz. 14.15 w Lubinie. Drużyna Oresta Lenczyka od początku rozgrywała spotkanie dojrzale i dominowała na boisku. To już szóste zwycięstwo z rzędu wrocławian nad Zagłębiem w derbach Dolnego Śląska.

Bramki dla Śląska Wrocław strzelili: Cristian Diaz, Piotr Ćwielong, Piotr Celeban, Johan Voskamp oraz Isailović (samobójcza). Jedyny gol dla Zagłębia Lubin padł po samobójczym uderzeniu Krzysztofa Wołczka.

Zagłębie: Isailović - Kowalczyk, Hanek, Horwath, Nhamoinesu - Dąbrowski, Rachwał, Abwo (19 Gancarczyk), Małkowski - Traore, Sernas.

Śląsk: Gikiewicz - Celeban, Pawelec, Pietrasiak, Fojut - Ćwielong, Sobota, Elsner, Mila, Dudek - Diaz

Pierwszy gol na boisku w Lubinie padł już w drugiej minucie. Sebastian Mila sprytnie rozegrał rzut wolny, podał do Diaza, a ten strzelił tuż przy słupku. Bramka dla Śląska!

Drugiego gola zobaczyliśmy 18 minut później. Piotr Ćwieląg, skrzydłowy Śląska Wrocław, idealnie wymierzył w okienko i wrocławianie mieli już przewagę dwóch bramek. Do zakończenia pierwszej połowy lubinianom nie udało się pokonać bramkarza Śląska.

Trzecia bramka padła w 64. minucie meczu. Celeban trafił głową po wrzutce Ćwielonga. Niestety, w 78. minucie Wołczek, który wszedł za Pawelca, zaliczył samobója. Piłka uderzona przez Gikiewicza odbiła się od jego nóg i trafiła do bramki Śląska.

Wrocławianie nadal atakują. W 85. minucie Kaźmierczak podaje do Voskampa, który wygrywa pojedynek z bramkarzem Zagłębia i mamy 4:1 dla Śląska Wrocław.

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry. Tuż przed zakończeniem spotkania Isailović strzelił samobójczego gola. Derby Dolnego Śląska zakończyły się wynikiem 1:5. Brawa dla Śląska!