Wrocławskie futbolistki pokonały drużynę z Białej Podlaskiej

KŚ AZS Wrocław wygrał z AZS PSW Biała Podlaska 3:0. Gospodynie 19 kwietnia dyktowały warunki w całym meczu.

Piłkarki ze stolicy Dolnego Śląska wystąpiły bez kontuzjowanych: Anny Tymińskiej, Karoliny Bochry oraz Joanny Płonowskiej i pauzującej za kartki Justyny Nazarczyk. Przyjezdne zagrały bez swojej liderki Katarzyny Daleszczyk.

Krótko po pierwszym gwizdku Sofia Gonzalez była bliska zdobycia bramki. Za chwilę świetną okazję zmarnowała Ewa Żyła. Również w akcji sam na sam Emilii Bezdzieckiej górą była bramkarka gości, Natalia Maciąg. Wrocławianka zrehabilitowała się w 31. minucie, gdy po rzucie wolnym w zamieszaniu podbramkowym okazała się najsprytniejsza.

W drugiej połowie gospodynie dalej kontrolowały wypadki na boisku. Patrycja Pożerska trafiła w poprzeczkę z rzutu wolnego. Kilka minut później po podaniu Agaty Tarczyńskiej Pożarska z najbliższej odległości wpakowała piłkę do siatki przeciwniczek. W 70. minucie Pożerska popisała się atomowym strzałem z 30. metrów, po którym gospodynie objęły trzybramkowe prowadzenie. Wynik nie uległ już zmianie.

Wrocławianki plasują się na trzeciej pozycji w tabeli.

AZS Wrocław : Bocian - Grad, Gradecka, Górnicka, Pawlak - Szywalska, Pożerska, Żyła, Tarczyńska (85' Sudoł) - Bezdziecka (67' Kurasz), Gonzalez (82' Świrdowska)

AZS PSW Biała Podlaska : Maciąg (76' Kanclerz) - Sykuła, Zasada, Żak, Kaczerewska (46' Ciupińska) - Chrzanowska, Gaweł, Konieczna, Rukasz - Sosnowska Anna (83' Baran), Krakowska