KŚ AZS Wrocław wygrał z Mitechem Żywiec 3:0 [wideo]

Wrocławianki zdominowały przyjezdne. Azetesiaczki raziły nieskutecznością, jednak na kilkanaście oddanych strzałów któryś musiał wreszcie być skuteczny.

W pierwszej kolejce wrocławianki sprawiły swoim kibicom niemiła niespodziankę, bo tylko zremisowały z beniaminkiem z Żywca. 14 listopada było już inaczej. Gospodynie dominowały w całym meczu, pozwalając przyjezdnym przeprowadzić tylko na kilka ofensywnych akcji. Azetesiaczki miały jednak bardzo rozregulowane celowniki i nie potrafiły celnie wykończyć licznych ataków lub pokonać dobrze dysponowanej golkiperki Mitechu.

Przed meczem wręczono kwiaty i pamiątkowy puchar Iwonie Okrasie-Seniuk, która zakończyła karierę piłkarską. Siedem razy zdobyła mistrzostwo Polski i występowała w Pucharze UEFA kobiet.

Mecz rozpoczęły gospodynie grające w czarnych strojach. Już w pierwszej minucie Joanna Płonowska strzelała obok bramki Katarzyny Jankowskiej. Za chwilę dośrodkowywała Dagmara Grad, ale Magdalena Basiuk uderzyła tuż przy słupku bramki przyjezdnych. W kolejnej akcji Płonowska sam na sam z golkiperką Mitechu posłała piłkę nad jej bramkę. Zawodniczki Mirtechu wywalczyły rzut rożny, ale piłkę szybko przejęły wrocławianki. Kilkanaście minut później dwa strzały ponad bramką gości oddaje Grad. Za chwilę pudłuje Anna Tymińska. W 34 minucie zrobiło się niebezpiecznie, gdy Beata Husar z trzech metrów strzeliła prosto w ręce Anny Bocian. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Pożerska strzela wprost w ręce bramkarki Mitechu. Do przerwy nie padają już żadne bramki.

W drugiej połowie za Sofię Gonzalez w AZS-ie pojawia się Ewa Żyła. Obrona Mitechu złapała Pożerską na spalonym. Za chwilę ta sama zawodniczka strzela nad poprzeczką gości, a w 50. minucie znów wychodzi na spaloną pozycję. Pięć minut później Angelika Łackiewicz strzela w światło wrocławskiej bramki, ale Bocian jest na miejscu. W odpowiedzi dwa razy strzela Pożerska, jednak nieskutecznie. w 65 minucie na boisku pojawia się Katarzyna Bochra w AZS-ie i Paulina Noga w Mitechu. W 72 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karolina Bochra wbija piłkę głową do bramki przyjezdnych. Za chwilę Łackiewicz opuszcza boisko na noszach, ponieważ doznała groźnej kontuzji, a zastępuje ją Anna Wandzel.

Gospodynie dominują do końca spotkania. Po podaniu Płonkowskiej Tymińska wychodzi sam na sam z golkiperka gości i pokonuje ją strzałem w środek bramki. W 90. minucie niecelnie strzela Natasza Górnicka, ale za dwie minuty piłka przechodzi w posiadanie Bochry, która nie marnuje świetnej okazji i strzela trzecią bramkę dla wrocławianek. Mecz kończy się zwycięstwem gospodyń 3:0.

- W pierwszej połowie nie mogłyśmy strzelić bramki, ale w drugiej już się udało, z czego się cieszę. Może wejście Ewy i Karoliny nam pomogło - mówi obrończyni AZS-u, Justyna Nazarczyk. - Teraz będziemy miały przerwę i dwa lub trzy treningi tygodniowo. Dobrze przygotujemy się do drugiej rundy - dodaje.

Zadowolona z wyniku jest również zdobywczyni drugiego gola w meczu, Anna Tymińska.
- Ciężko powiedzieć, dlaczego na początku nam nie szło. Cieszę się, że strzeliłam bramkę. Tym bardziej, że pochodzę z Żywca, wiec byłam podwójnie zmotywowana.W tej rundzie straciłyśmy punkty w pierwszym meczu z Mitechem, w Raciborzu czy Białej Podlaskiej, ale w przyszłej rundzie to nadrobimy i będziemy walczyć o miejsce medalowe - komentuje Tymińska.

Trener wrocławianek przyznał, że jego podopieczne pracują nad skutecznością, a mecz z Mitechem rozgrywał się do jednej bramki.
- Tak jak było widać, przewyższaliśmy Mitech, ale skuteczność była bardzo słaba. W przerwie powiedziałem, że to nie jest jazda figurowa na lodzie. Wiedziałem, że po strzeleniu pierwszej bramki będzie łatwiej. Dziewczyny długo trenowały strzały, a dziś nie wychodziło. ta runda nie była dla nas wymarzona, ale teraz będzie przerwa i popracujemy na przyszłą - komentuje Mariusz Kowalski.

AZS Wrocław : 1. Bocian Anna - 7. Basiuk Magdalena, 11. Nazarczyk Justyna, 17. Gradecka Karolina, 21. Pawlak Alicja - 13. Gonzalez Sofia (46' 18. Żyła Ewa), 14. Grad Dagmara (88' 24. Sołtys Katarzyna), 2. Górnicka Natasza, 5. Tymińska Anna - 23. Płonowska Joanna, 20. Pożerska Patrycja (65' 10. Bochra Karolina)

Mitech Żywiec: 21. Jankowska Katarzyna - 8. Mika Marta, 2. Golec Aleksandra, 9. Szczotka Magdalena, 14. Łopatka Magdalena - 11. Wnuk Katarzyna, 7. Cholewka Marzena (65' 10. Noga Paulina), 5. Łąckiewicz Angelika (75' 15. Wandzel Anna), 19. Drodzik Agata (85' 13. Król Aneta) - 20. Jankowska Patrycja, 16. Husar Beata