18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Wystawa trójwymiarowych zdjęć National Geographic w Koronie (ZDJĘCIA)

AS
Masajski znachor - Kenia
Masajski znachor - Kenia fot. Wojciech Franus
6 sierpnia 2011 r. w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu zostanie otwarta wyjątkowa wystawa trójwymiarowych zdjęć National Geographic. Atrakcją towarzyszącą wystawie będą warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wystawa Świat w 3D będzie prezentowana w Centrum Handlowym Korona przy ul. Krzywoustego 126, od 6 do 21 sierpnia 2011 r. Składa się ona z 30 trójwymiarowych fotografii, które powstawały w ciągu ostatnich dwóch lat i zostały wybrane z blisko 20 tysięcy klatek. Zdjęcia przedstawiają życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej.

Tak o wystawie opowiada Wojciech Franus, pomysłodawca wystawy, autor zdjęć, fotograf, szef działu graficznego miesięcznika National Geographic Polska:

Skąd wziął się pomysł na wystawę zdjęć trójwymiarowych?
Zaczęło się od filmowców, którzy pierwsi wykorzystali możliwości techniki do swoich produkcji. Fotografia jest matką filmu, więc skoro można pokazywać filmy w 3D, to dlaczego fotografia miałaby być pozbawiona tej możliwości.

Sama idea obrazu trójwymiarowego nie jest jednak nowością?
Próby wprowadzenia 3D do codziennego obiegu medialnego odbywały się mniej więcej co 10 lat. Niestety, aby móc w pełni docenić walory 3D, potrzebne są wysokiej jakości zdjęcia oraz najwyższej klasy druk i odpowiednie warunki prezentacji. Inaczej 3D nadal byłoby zamknięte w fotoplastikonie. A tak, dzięki nowoczesnej technologii i odpowiednim obiektom wystawienniczym, możemy pokazać zdjęcia w dziewięciu miastach.

Jak wyglądały prace nad wystawą?
Była to najbardziej pracochłonna wystawa, którą miałem okazję tworzyć. Prace nad nią trwały blisko 2 lata. Objęły wykonanie zdjęć przy pomocy specjalnie do tego skonstruowanego stelażu, na którym umieściłem dwa aparaty. Dzięki temu aparaty zostały zsynchronizowane tak, aby rejestrować obraz odpowiednio dla lewego i prawego oka. Prace dopełniło przygotowanie materiału w technice 3D i wybór ostatecznej trzydziestki, którą pokażemy
na wystawie.

Źródło: Materiały prasowe

Zobacz szczegółowe informacje o wystawie

od 7 lat
Wideo

Jak wyprać kurtkę puchową?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto