WKK Wrocław znowu górą nad Śląskiem w meczu II ligi koszykówki

Mecz rozegrano 13 lutego w popularnej Kosynierce przy ul. Mieszczańskiej. Górą byli goście, którzy znokautowali Śląsk w ostatniej kwarcie.

WKK i WKS spotkały się drugi raz w bieżącym sezonie. Hala pękała w szwach, co pokazało, że zapotrzebowanie na koszykówkę jest we Wrocławiu ogromne. Pierwsze koszykarskie derby Wrocławia w sezonie 2010/2011 łatwo wygrali koszykarze WKK. Teraz wynik pokazał ogromną przewagę koszykarzy Mariusza Mazura, ale przez trzy kwarty oscylował wokół remisu. W szeregach WKK nie wystąpił kontuzjowany Adam Wójcik.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie gospodarze odskoczyli na parę punktów, w połowie meczu wygrywali 28:24. W trzeciej odsłonie gra dalej była zacięta, ale w ostatniej kwarcie mocna obrona WKK wymusiła dużo strat rywali. W dodatku goście byli skuteczni w ataku i zdobyli w tej części meczu 20 punktów więcej niż Śląsk. Ostateczny wynik to 68:47 dla WKK Wrocław.

Wyróżniającymi się zawodnikami spotkania po stronie WKK: Marek Kondraciuk (21 pkt., 8 zb.), Paweł Lewandowski (10 pkt.) i Piotr Niedźwiedzki (12 zb.). W szeregach WKS-u najlepiej zagrali: Norbert Kulon (14 pkt., 9 zb.), Jarosław Zyskowski (13 pkt.) i Adrian Mroczek-Truskowski (7 pkt., 6 zb.).