The Crew wygrało z Devils w emocjonującym finale i zdobyło mistrzostwo Polski

Finał PLFA 2011 The Crew - Devils Wrocław
Finał PLFA 2011 The Crew - Devils Wrocław Marcin Fijałkowski
17 lipca w Bielawie The Crew zmierzyło się z obrońcami tytułu, Devils Wrocław i odebrało im tytuł. Większość indywidualnych nagród za sezon 2011 również zdobyli Załoganci.

Na drugi tytuł mistrzowski Załoga czekała cztery lata, choć to ich trzeci występ z rzędu w finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Podobnie jak w ubiegłym sezonie w meczu o mistrzostwo spotkały się wrocławskie drużyny. Tym razem o jeden punkt lepsze było The Crew i wygrało 27:26.

Zobacz, jak wyglądał finał PLFA w zeszłym sezonie:
Devils Wrocław mistrzami po finale z The Crew [wideo]
Puchar dla Devils Wrocław [foto]
Diabły pokonały Załogę w finale PLFA 2010 [foto]

Mecz rozpoczął się na stadionie w Bielawie o godz. 17. Oglądało go z trybun ponad tysiąc osób.

Wynik na huśtawce

W spotkanie lepiej weszły Diabły, które wykorzystały błąd rywali. Christopher Washington otworzył wynik, a o punkt podwyższył Krzysztof Wis. The Crew przebudziło się w drugiej kwarcie, gdy zawodnicy najlepszej drużyny sezonu zasadniczego zdobyli 20 punktów bez straty oczka.

W trzeciej odsłonie znów The Crew nieco przysnęli w obronie, co wykorzystały Diabły, dochodząc Załogę na dwa punkty. Jak każde derby wrocławskiego futbolu amerykańskiego również w finale PLFA gra była bardzo zacięta i pełna emocji.

W ostatniej kwarcie po przyłożeniu Piotra Wisa i podwyższeniu o dwa punkty Washingtona Devils cieszyli się z sześciopunktowej przewagi. W odpowiedzi, na półtorej minuty przed końcem meczu, przyłożenie dla The Crew zaliczył Justin Walz, a podwyższył kopnięciem za punkt Kamil Ruta.

Diabły zbliżały się do pola punktowego The Crew i na dwie sekundy do końca meczu były na dziewiątym jardzie. Obrońcy tytułu dostali dwie kary za falstart i zostali cofnięci o dziesięć jardów. Krzysztof Wis cztery razy podchodził do piłki i gdy wreszcie ją wykopał, minimalnie chybił. Mistrzostwo trafiło do The Crew.

Nikt w historii nie obronił mistrzostwa

- Nawet nie chcę myśleć, co czułbym gdybyśmy przegrali. Przed tym kopnięciem myślałem, że dostanę zawału serca - komentował Justin Walz z The Crew.

the crew plfa 2011 devilsthe crew plfa 2011 devils

Po wyrównanym meczu Diabłom nie udało się zostać pierwsza drużyną, która obroniła tytuł. Może w następnym sezonie dokona tego The Crew?

- W przerwie, gdy przegrywaliśmy 13 punktami, powiedziałem moim graczom, że jesteśmy warci więcej niż to, co pokazujemy na boisku - mówił Dimos Spiropoulos, trener Devils. - Zabrakło nam tej jednej akcji, ale i tak jestem dumny z mojego zespołu.

The Crew - Devils Wrocław 27:26 (0:7, 20:0, 0:11, 8:7)

I kwarta
0:7 przyłożenie Christophera Washingtona po 30-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

II kwarta
7:7 przyłożenie Marka Philmore'a po 22-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
14:7 przyłożenie Justina Walza po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)
20:7 przyłożenie Marka Philmore'a po 6-jardowej akcji po podaniu Justina Walza

III kwarta
20:15 przyłożenie Grzegorza Mazura po 24-jardowej akcji po podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Tarczyński po podaniu Chrisa Washingtona)
20:18 32-jardowe kopnięcie z pola Krzysztofa Wisa

IV kwarta
20:26 przyłożenie Piotra Wisa po 9-jardowym podaniu Luke'a Balcha (podwyższenie za dwa punkty Christopher Washington po podaniu Luke'a Balcha)

Po spotkaniu rozdano nagrody dla najlepszych zawodników sezonu.