Śląsk Wrocław zremisował z Ruchem Chorzów na inaugurację 1:1

śląsk wrocław
śląsk wrocław Dawid Antecki
Śląsk dominował na boisku, ale podzielił się punktami z Ruchem.

18 lutego Śląsk podejmował na własnym boisku Ruch Chorzów. Wrocławianie przystępowali do spotkania jako faworyci i początkowo dobrze się w tej roli odnaleźli.

Śląsk Wrocław zdobył przewagę od pierwszych minut i kontrolował grę. Podopieczni Oresta Lenczyka dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali ataku pozycyjnego. Drogę do bramki znalazł w 30. minucie Mateusz Cetnarski.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, WKS dominował na boisku i mogło się wydawać, że dowiezie wynik do końca. Chwila nieuwagi w 77. minucie spotkania wystarczyła jednak, żeby Ruch Chorzów zdołał zremisować. Po dośrodkowaniu Gabora Straka z rzutu wolnego wynik meczu ustalił Arkadiusz Piech.

Śląsk Wrocław nadal pozostaje liderem Ekstraklasy. Kolejne spotkanie podopieczni Oresta Lenczyka zagrają 26 lutego z Legią Warszawa.

Zobacz: Wypowiedzi zawodników i trenera po meczu Śląsk - Ruch