Siatkarki Gwardii przegrały z BKS-u Aluprof Bielsko-Biała 1:3

Michał Potocki
Wrocławianki uległy pierwszej drużynie w ligowej tabeli, ale nie oddały pola bez walki. Po pierwszym secie w hali Orbita zapachniało sensacją.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia przyjezdnych, które utrzymywały bezpieczną przewagę do stanu 14:9. Ten stan przełamała Monika Czypiruk najpierw skutecznie atakując, a potem serwując sześć razy pod rząd trudne w odbiorze piłki. Na drugą przerwę techniczną gospodynie schodziły z przewagą dwóch punktów. Po ataku Karoliny Ciaszkiewicz przyjezdne doprowadził do remisu po 21. Świetnie zagrała końcówkę Katarzyna Mroczkowska, która w tej fazie zdobyła cztery punkty. Set zakończył się wynikiem 27:25.

W drugiej odsłonie początkowo gra była wyrównana i na pierwszą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy stanie 8:7 dla wrocławianek. Bielszczanki wyszły jednak na trzypunktowe prowadzenie, do którego dorzuciły później jeszcze dwa punkty i wygrały seta 25:20.

Trzeci set był popisem liderek PlusLigi Kobiet. Przyjezdne zdobyły sześć pierwszych punktów tej części. Gwardzistki zdobyły tylko trzy punkty, pozostałe osiem to skutek błędów przeciwniczek. Partia skończyła się wynikiem 11:25 dla ekipy z Bielska-Białej.

Wrocławianki zmobilizowały się na czwartego seta, którego rozpoczęły od prowadzenia 6:1, ale przyjezdne odrobiły i po pierwszej przerwie technicznej było już 8:7 dla gospodyń. Partia była wyrównana, jednak faworytki odskoczyły na trzy punkty. Gwardzistki obroniły dwie piłki meczowe, ale ostatecznie przegrały 20:25.

Impel Gwardia Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (27:25, 20:25, 11:25, 20:25)

Impel Gwardia Wrocław: Mroczkowska, Czypiruk, Barańska, Wołosz, Szafraniec, Efimienko, Krzos (L), Owczynnikowa, Czerwińska, Jagiełło, Sobolska

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Barańska, Dziękiewicz, Ciaszkiewicz, Horka, Skorupa, Studzienna, Wojtowicz (L), Okuniewska, Kaczmar oraz Sawicka i Świeniewicz

Po siedmiu kolejkach IMPEL Gwardia Wrocław zajmuje szóste miejsce w tabeli PlusLigi Kobiet.