Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Są jeszcze wolne miejsca na studia we Wrocławiu

Redakcja
Ponad 2,5 tys. indeksów do rozdania na wrocławskich uczelniach. Sprawdź, gdzie są jeszcze miejsca.

Chociaż kierunki ścisłe dają większe możliwości zatrudnienia, na Uniwersytecie Wrocławskim na fizyce i fizyce technicznej do rozdania jest wciąż 160 indeksów. Studentów nie skusiło 1000 zł stypendium przyznawane już na pierwszym roku studiów. 25 miejsc czeka również na tych abiturientów, którzy chcieliby zgłębiać tajniki astronomii.

Popularnością w tym roku nie cieszą się również specjalności chemiczne, na których łącznie jest jeszcze 200 wolnych miejsc. Kilkanaście indeksów do wzięcia oferuje także Wydział Filologiczny, gdzie o przyjęcie na bibliotekoznawstwo może się starać 7 osób, na filologię klasyczną i kulturę śródziemnomorską 6 i 12 na filologię klasyczną. Wolne miejsca są także na filozofii (10) i historii nauczycielskiej (15).

- Rekrutacja na te kierunki została już otwarta - informuje Jacek Przygodzki z Uniwersytetu Wrocławskiego. - Natomiast 1 sierpnia uruchomimy ponowną rekrutację na kierunki: ochrona środowiska, biologia nauczycielska i mirkobiologia. Łącznie rozdamy 145 indeksów - dodaje.

W tym roku największą popularnością wśród kierunków oferowanych przez UWr cieszyła się psychologia (33 osoby na miejsce), na drugiej pozycji uplasowało się dziennikarstwo (22 osoby na miejsce). Pierwszą trójkę zamyka filologia angielska, gdzie o przyjęcie na jedno miejsce starało się prawie 11 osób.

Na PWr można jeszcze zgłosić się na architekturę

Na Politechnikę Wrocławską przyjęto już 6600 studentów. Dziś, 29 lipca, rusza druga rekrutacja, która zakończy się 2 sierpnia. Podczas drugiego naboru uczelnia rozda ok. 1800 indeksów na studia we Wrocławiu oraz w ośrodkach zamiejscowych. Chętni mogą ubiegać się jeszcze o przyjęcie m.in. na: architekturę i urbanistykę, elektronikę i telekomunikację, elektrotechnikę, automatykę i robotykę, ochronę środowiska, mechanikę i budowę maszyn, informatyka i inżynieria biomedyczna.

- W tym roku największą popularnością cieszyła się u nas gospodarka przestrzenna - (7,2 osoby na miejsce) - podaje Agnieszka Niczewska z Politechniki Wrocławskiej. - Z dużym zainteresowaniem spotkały się również zarządzanie inżynierią produkcji oraz automatyka i robotyka, gdzie o jedno miejsce starało się kolejno 6,8 i 6,5 kandydatów - dodaje.

Wolnych miejsc na studiach licencjackich nie ma już na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jak informuje Wojciech Sokolnicki, najbardziej obleganymi kierunkami były: finanse i rachunkowość, zarządzanie oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze, gdzie o jeden indeks walczyło kolejno 6, 5 i 4 abiturientów.

Brak wolnych miejsc na uczelniach artystycznych

Wszystkie indeksy zostały także rozdane na uczelniach artystycznych. Najwięcej kandydatów starało się o przyjęcie na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, gdzie o jedno miejsce na Wydziale Aktorskim walczyło prawie 47 chętnych, a na Wydział Lalkarski 13. Z kolei na Akademii Sztuk Pięknych największą popularnością cieszyła się w tym roku architektura wnętrz (7 osób na miejsce), grafika (6) i wzornictwo (6).

Spośród tych, którzy starali się o przyjęcie na Akademię Muzyczną najwięcej osób próbowało swoich sił na Wydziale Wokalnym (3,7 osób na miejsce), na drugim miejscu uplasował się Wydział Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii (2,9 osób na miejsce), a na końcu znalazł się Wydział Instrumentalny z 2,7 chętnymi na jedno miejsce.

Uniwersytet Przyrodniczy czeka na rolników i leśników

Dodatkowa rekrutacja odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym, gdzie wciąż czeka ponad 150 wolnych miejsc. Studenci mogą składać papiery na rolnictwo (54 miejsca), technikę rolniczą i leśną (73) oraz na towaroznawstwo, gdzie jest jeszcze ponad 20 indeksów do rozdania.

- Rekrutacja rozpocznie się 5 sierpnia o godz. 12 i potrwa do 31 sierpnia - informuje Małgorzata Wanke-Jakubowska z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Wśród kierunków studiów oferowanych przez wrocławski UP najbardziej oblegane były geodezja i kartografia oraz weterynaria, gdzie o miejsce starało się 13 osób. Odrobinę mniejszym zainteresowaniem cieszyła się gospodarka przestrzenna, gdzie o jeden indeks walczyło 9 osób.

A może sport na AWF-ie?

Procedurę rekrutacyjną przedłużono także na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie do 20 sierpnia można się jeszcze ubiegać o przyjęcie na kierunek sport (wolnych 21 indeksów). W tym roku najwięcej młodych ludzi chciało studiować fizjoterapię, o miejsce starały się trzy osoby. Po dwóch chętnych na jeden indeks było na wychowaniu fizycznym oraz turystyce i rekreacji.

Abiturienci, którzy zarejestrują się na stronie Akademii Medycznej do 13 sierpnia, mogą otrzymać jeden z prawie 40 indeksów na kierunku zdrowie publiczne.

- W tym roku najbardziej oblegany był Wydział Lekarsko-Dentystyczny, gdzie o jedno miejsce starało się aż 15 osób - informuje Arkadiusz Förster, rzecznik Akademii Medycznej.

Na drugim miejscu pod względem zainteresowania znalazła się dietetyka (9,2 osób na miejsce), a na trzecim Wydział Lekarski, gdzie o jeden indeks starało się 9,2 osób.



Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto