Rusza Vertigo SUMMER JAZZ FESTIWAL! Pierwszy koncert już 1 lipca

Natalia Niedzielska-Burdzy
Natalia Niedzielska-Burdzy
Lato we Wrocławiu to spacery po parku. Wieczory na plażach miejskich. Odpoczynek w cieniu drzew, na jednej z wysp. Odkrywanie nowych miejsc, podczas długich wieczornych spacerów w okolicach rynku. Złapanie oddechu na jednym z dachów, kiedy odpoczywamy od nagrzanego asfaltu ulic. Rejs statkiem po Odrze i wizyta w podziemiach miasta, gdzie zawsze jest chłodno i przyjemnie. Tak może wyglądać lato w mieście, ale gdyby połączyć te wszystkie atrakcje w jeden długi czas. W jeden długi festiwal muzyczny.

Wydarzenie, które trwa 31 dni, zaczyna się 1 dnia lipca i kończy 31. Taki festiwal, już po raz trzeci zawita do Wrocławia.

Vertigo Summer Jazz Festival to dla wszystkich fanów muzyki, spełnienie najwspanialszych wakacji w mieście. Festiwal, razem z muzyką podróżuje po ulicach miasta witając w poniedziałki na miejskich plażach. Wtorki to środki komunikacji, podróż tramwajem czy właśnie rejs statkiem po Odrze. Środy to najpiękniejsze miejskie dachy, gdzie będzie można podziwiać panoramę miasta i zachód słońca podczas jazzowego koncertu. Czwartki to odkrywanie zakamarków wrocławskich hoteli. Miejsc gdzie nie wchodzimy na co dzień a podczas Vertigo Summer Jazz Festival, otwierają przed nami drzwi swoich patio, ogrodów czy barów. Piątek to odpoczynek w chłodnych podziemiach miasta. Koncert w Vertigo Jazz Club & Restaurant przy ul. Oławskiej 13. To właśnie tutaj, jest dom muzyki i niepowtarzalnego klimatu lat 20-stych.

Sobota to czas dla rodziny i spacer w parku. Wśród drzew znajdziecie scenę a na niej, najlepszych wrocławskich muzyków jazzowych, którzy zaprezentują specjalnie przygotowany na ten czas materiał muzyczny. A niedziela to chwile nad Odrą spędzone na Wyspie Daliowej. Tutaj na „szczycie” wyspy zobaczycie scenę Vertigo Summer Jazz Festival i usłyszycie dźwięki.

Letni festiwal muzyki jazzowej, to pomysł na spędzenie czasu w mieście. To najlepsze wakacje, które pozwolą na odkrywanie miasta i muzyki. Jeżeli martwiliście się o zagospodarowanie czasu podczas wakacji…mamy dla Was rozwiązanie Vertigo Summer Jazz Festival – III edycja!

Pomysł na festiwal wziął się z potrzeby promocji muzyki Jazzowej w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Ideą jest by trafić do jak największej ilości miejsc, dlatego muzyka „podróżuje” po Wrocławiu, zarażając wszystkich sympatią i miłością do Jazzu!

Vertigo Summer Jazz Festival organizowany jest przy współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia.

Koncerty odbędą się:

01.07 SŁODOWA na Dachu
Godzina 20:00
Bilety 30 zł
Tomasz Jędrzejewski Trio

Zapraszamy na pierwszy koncert festiwalu, który odbędzie się w nowo otwartym miejscu “Słodowa na Dachu”. Piękny wieczór, wspaniała panorama Wrocławia a do tego niezastąpione dźwięki prezentowane przez jednego z najlepszych polskich pianistów i aranżerów Tomka Jędrzejewskiego, któremu towarzyszyć będą: Żenia Betliński na gitarze basowej oraz Mateusz Maniak na perkusji. Muzycy zaprezentują materiał muzyczny przygotowany specjalnie na to wyjątkowe podwójne otwarcie. Zapraszamy!

02.07 Q Hotel - Sieć Nowoczesnych Hoteli
03.07 Vertigo Jazz Club & Restaurant
04.07 Park Południowy
05.07 Wyspa Daliowa
06.07 ZaZoo Beach Bar
07.07 Centrum Historii Zajezdnia
08.07 Arkady Wrocławskie
09.07 PURO Hotel Wrocław Stare Miasto
10.07 Vertigo Jazz Club & Restaurant
11.07 ForestBar / Park Andersa
12.07 Wyspa Daliowa
13.07 OpatoVice Beach Bar
14.07 Statek Wratislavia - Restauracja "Z Nurtem"
15.07 Sky Tower
16.07 The Bridge Wroclaw - MGallery
17.07 Vertigo Jazz Club & Restaurant
18.07 Zamek Topacz
19.07 Wyspa Daliowa
20.07 Prosto z Mostu Beach Bar
21.07 Jazz Tramwaj Vertigo - MPK Wrocław
22.07 Save the World Real Estates sp. z o.o.
23.07 Hotel Monopol Wrocław
24.07 Vertigo Jazz Club & Restaurant
25.07 Gaj Chillout Bar - Wzgórze Gajowe
26.07 Wyspa Daliowa
27.07 ZaZoo Beach Bar
28.07 Jazz Tramwaj Gustaw - MPK Wrocław
29.07 Wroclavia
30.07 AC Hotels by Marriott Wroclaw
31.07 Vertigo Jazz Club & Restaurant

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3293301457561723/

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie