Polska - Słowenia na żywo!

Daniel Pecyński
Zapraszamy do relacji tekstowo fotograficznej z meczu Polska - Słowenia! Materiał realizowany za pomocą MoDO.

17' Żewłakow (k)
1:1

35' Dedic
Polska:Fabiański, Bosacki(51' Jop), Guereiro (72' Saganowski), Krzynówek, Wasilewski, Żewłakow, Kowalczyk, Błaszczykowski, Lewandowski, Murawski(46' Bandrowski ), Piszczek
Słowenia:Handanovic, Brecko, Komac, Suler, Cesar, ilic, Sisic, Koren, Novakowvic, Dedic(90' Matic), Kirm (71' Birsa)
0'Hymny obu państw. Cały stadion śpiewa Mazurka Dąbrowskiego!

1'Sędzia Kristansson rozpoczyna spotkanie

4'pierwszy rzut rożny dla Polaków, niestety wynik wciąż bez zmian
6'kolejny rzut rożny, Polacy nie potrafią wykończyć akcji
7'Pierwszy kontakt z piłką Łukasza Fabiańskiego
8'Krzynówek dośrodkowuje z rzutu rożnego niestety bez efektu
10'Dedic, żółta kartka za faul na Błaszczykowskim
13'Roger na spalonym
16'Rzut karny dla Polaków po faulu na Jacku Krzynówku! Koren ukarany żółtą kartką
17'GOOOL! Michał Żewłakow pewnie wykorzystuje 11stkę!

20'Krzynówek po raz kolejny dośrodkowuje z rzutu rożnego
24'Pierwszy groźny strzał Słowenii nad bramką Fabiańskiego
27'Słoweńcy próbują przejąć inicjatywę
31'Bardzo dobra akcja Błaszczykowskiego, niestety Łukasz Piszczek trafia w słupek!
34'Rzut wolny po faulu na Jacku Krzynówku
35'GOL! Bramka dla Słowenii. Prostpodłe podanie wykorzystane przez Dedica. Fabiański bez szans

36'Zmartwiona mina Leo Beenhakkera
37'Mocne uderzenie Jacka Krzynówka spoza pola karnego
40'Słoweńcy w ataku, na szczęście nieskuteczne uderzenie Dedica
43'Cesar powstrzymuje Piszczka, rzut rożny dla Polski
44'Sędzia dolicza jedną minutę
45'Kuba Błaszczykowski mocno uderza spoza pola karnego, niestety ponad bramką
45'Rzut wolny dla Słowenii pewnie wyłapany przez Fabiańskiego
45'Sędzia kończy pierwszą połowę

HTŁączymy się ponownie za 15 minut!
HTW pierwszej połowie Polacy nie prezentowali się najlepiej. Brakowało konstruktywnych akcji ofensywnych. Szczególnie nie błyszczał bohater EURO Roger. Nieźle radził sobie Kuba Błaszczykowski, ale sam meczu nie wygra.
HTNa stadionie trybuna VIP jest pełna. Między innymi pojawili się Michał Listkiewicz i Rafał Dutkiewicz

46'Za chwilę rozpocznie się druga połowa!
46'Zmiana w reprezentacji Polski, Bandrowski w miejsce niewidocznego Murawskiego
46'Zaczynamy drygą połowę!
46'Bardzo groźnie pod Polską bramką. Dedic bardzo bliski zdobycia bramki! Po interwencji Wasilewskiego rzut rożny dla Słowenii
47'Mimo intensywnej rozgrzewki Smolarka i Lewandowskiego żaden z nich nie pojawia się na razie na boisku
49'Fenomenalna akcja Błaszczykowskiego! Bramkarz odbija piłkę z najwyższym trudem. Rzut rożny dla Polaków!
50'Kolejna niewykorzystana sytuacja przez białoczerwonych

51'Zmiana w polskiej reprezentacji. Na boisku pojawia się Jop, który zmienia Bosackiego. Dlaczego Leo zmienia obrońcę na obrońcę przy niekorzystnym wyniku?
52'Bosacki jednak schodzi w wyniku kontuzji, prawdopodbnie pachwiny
53'Na spalonym Piszczek, bardzo dobre podanie Lewandowskiego
55'Zupełnie nieudane podanie Rogera
56'Drybling Rogera zakończony nieudanym dośrodkowaniem
57'Szybki kontratak Słowenii i bardzo dobra interwencja Fabiańskiego. Bardzo bierna postawa obrońców
60'Bardzo dobra praca Błaszczykowskiego w obronie. Kuba jest wyróżniającym się zawodnikiem naszej reprezentacji

61'Obydwie drużyny nie prezentują niczego ciekawego w drugiej połowie spotkania
63'Piszczek nie dochodzi do długiego podania od Mariusza Jopa
64'Zbyt lekkie uderzenie Bandrowskiego
69'Żółta kartka dla Kowalczyka za faul w pobliżu pola karnego na Sisicu
70'Fabiański piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego
70'Marek Saganowski gotowy do zmiany. Uczestnik Ligi Mistrzów z duńskim Aalborgiem będzie miał jednak mało czasu, aby odmienić grę białoczerwonych
71'Żewłakom blokuje strzał Dedica, rzut rożny dla Słowenii
72'Cesar minimalnie przestrzelił
72'Zmiana, Birsa w miejsce Kirma boisko za chwilę prawdopodbnie opusci Roger
72'Zmiana, Saganowski w miejsce Rogera

75'Kolejna dobra akcja Błaszczykowskiego i rzut rożny dla Polaków
76'Krzynówek na spalonym po przypadkowym podaniu Lewandowskiego
77'Żółta kartka dla Brecki za faul na Błaszczykowskim
80'Piszczek bliski pokonania Handanovica, jednak uderza za słabo
81'Kolejna indywidualna akcja Kuby Błaszczykowskiego, niestety obok bramki. Kuba zwija się z bólu na murawie, potrzebna będzie interwencja lekarzy.
82'W odpowiedzi Dedic, ale dobrze blokuje Jop, tymczasem Kuba już na boisku
83'Żółta kartka dla Saganowskiego za powstrzymanie korzystnie rozwijającej się akcji Słoweńców
87'Jacek Krzynówek nie opanowuje piłki
88'Słoweńcy skrócili pole gry i bronią się w 11stu
90'Sędzia dolicza 3 minuty
91'Rzut wolny dla Polaków z 23 metrów, zmiana Matic zamiast Dedica

92'Jacek Krzynówek uderza wprost w mur, rzut wolny dla Słoweńców
93'Słoweńcy przedłużają grę
93'Kolejny rzut wolny dla Polaków, faul na Sagnowskim, wszyscy Słoweńcy w polu karnym, kibice wstają z miejsc
FTSędzia kończy spotkanie. Polacy remisują ze Słowenią na otwarcie eliminacji Mistrzostw Świata w RPA 2010 roku.

FTPolacy zagrali słabe spotkanie. Po strzelonej bramce cofnęli się do obrony. Szkoda, że nie mógł zagrac Paweł Brożek, który niestety jest kontuzjowany.
FTW Polskim zespole można wyróżnić tylko Fabiańskiego oraz Błaszczykowskiego, pozostali zagrali bardzo przeciętne spotkanie. Zaskoczeniem było wystawienie Łukasza Piszczka, który niestety nic ciekawego w tym meczu nie pokazał
FTNa konferencji prasowej Leo Beenhakker sprawiał wrażenie przybitego. W końcu to Słoweńcy osiągnęli swój cel - wywieźli z Polski 1 punkt

FTDo usłyszenia przy następnej relacji. Przeprowadzona została za pomocą usługi MoDO