Michał Potocki
Polska vs. Niemcy ME U18 Wrocław (27 lipca 2011, Orbita)
Polska vs. Niemcy ME U18 Wrocław (27 lipca 2011, Orbita) Michał Potocki
27 lipca we wrocławskiej Orbicie Polska pokonała Niemcy 82 - 65.

Przed meczem biało-czerwoni mieli już zapewnioną grę w ćwierćfinałach Mistrzostw Europy Juniorów we Wrocławiu, dlatego do spotkania podchodzili w komfortowej sytuacji. Tym razem Jerzy Szambelan zagrał jeszcze szerszym składem. Na boisku nie pojawił się tylko Jan Grzeliński.

Zobacz:Koszykarskie Mistrzostwa Europy U18 we Wrocławiu [serwis specjalny]

Wynik otworzył Ponitka celnym rzutem z półdystansu. Za chwilę dwa oczka dorzucił Niedźwiedzki. Niemcy wyrównali na 4-4 i był to jedyny remis w meczu. Przez resztę spotkania prowadzili gospodarze. Pierwszą kwartę wygrali 21 - 13.

W drugiej odsłonie świetnie zagrał Koelner, który wcześniej w całym turnieju na boisku pojawił się tylko na trzy minuty. Tym razem nieźle bronił czarnoskórego rozgrywającego rywali do tego bezbłędnie trafiał zza linii 6,75 m. Z wolnych punktował Karnowski, a dynamiczne akcje przeprowadzał Michalak. Do połowy było 44 - 30.

Po zmianie stron przewaga Polaków urosła już do 23 punktów. Niemcy słabiej zbierali, pudłowali z dystansu i bronili głownie strefą, pozwalając przeciwnikom na rzuty za trzy punkty, co podopieczni Szambelana bezlitośnie wykorzystywali. Przed ostatnią kwartą było 69 - 58 dla gospodarzy.

polska niemcy 27 orbita u18polska niemcy 27 orbita u18polska niemcy 27 orbita u18polska niemcy 27 orbita u18

W ostatnich minutach w piątce Polaków grali głównie rezerwowi. Pierwszy raz podczas turnieju na placu pojawił się Borowski, który szybko zebrał piłkę w ataku i dobił rzut kolegi. Niemcy stracili ochotę do gry i nie byli zagrożeniem dla przeciwników. Biało-czerwoni gładko wygrali 82 - 65.

Tym razem rezerwowi Szambelana zdobyli aż 38 punktów i dali odpocząć podstawowym zawodnikom. 28 lipca jest przerwa w turnieju, a w piątek 29 lipca Polacy zagrają w ćwierćfinale.