Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pirates Saga z Wrocławia dopłynęła do chińskich łączy

Michał Potocki
Michał Potocki
Pirates Saga
Pirates Saga materiały prasowe
Internetowa gra wrocławskiej firmy z piratami w roli głównej debiutowała w cenzurowanej chińskiej sieci. Staje się też coraz bardziej popularna na Facebooku.

Gra wrocławskiej firmy Can't Stop Games o korsarzach debiutowała w Internecie na komunikatorze gg w marcu 2011, szybko trafiła również na Facebooka. Pirates Saga jest dedykowana serwisom społecznościowym. Ma kilka wersji językowych, m.in. angielską, niemiecką, rosyjską, hiszpańską, portugalską i od niedawna chińską. Trafiła na strony internetowe m.in. Korei Południowej i Ameryki Łacińskiej.

Należy do grupy tzw. MMO (ang. Massively Multiplayer Online), czyli gier, w których jednocześnie mogą brać udział miliony ludzi na całym świecie. Większość tego typu rozgrywek nie wymaga instalacji i jest obsługiwanych przez przeglądarki internetowe.

Piraci prawie jak ci z Karaibów

Pirates Saga ma prostą fabułę. Jesteśmy początkującym piratem, który rozbudowuje swój statek. Pokonujemy morskie potwory, szukamy skarbów, napadamy na statki kupieckie i walczymy z piracką konkurencją.

- W latach 70. i 80. szalenie popularne były filmy o piratach, a XXI wiek przywrócił tę modę dzięki "Piratom z Karaibów". Wpisujemy się w konwencję pirackich przygód z zabarwieniem z lekka fantastycznym - mamy tu powiem postacie i stwory rodem z morskich legend - opowiada Marcin Drews z Can't Stop Games. - Jest to prawdziwa gra społecznościowa, bo można w niej spotykać się z innymi graczami, współpracować z nimi lub toczyć pojedynki.

Chiny na horyzoncie

Na rynek chiński weszło do tej pory niewiele europejskich gier. Polskich produkcji można tam szukać ze świecą. Na razie wrocławska piracka saga dostępna jest w Chinach tylko w serwisie gonline.com, ale prowadzone są rozmowy o wprowadzeniu jej na inne serwisy społecznościowe w tym kraju.

Na Facebooku w grę zagrało ponad milion graczy, regularnie zagląda do niej ponad 300 tys. W całej sieci w Pirates Saga zagrało wg danych Can't Stop Games około dwóch milionów ludzi. Portal msn zaliczył ją do grona dziesięciu lepszych od FarmVille, która jest jedną z najpopularniejszych gier internetowych na świecie.

Przed piratami były elfy

Piraci są drugim produktem wrocławskiej firmy. Wcześniej na rynku pojawiła się gra Tanadu. Pierwszy raz można było w nią zagrać na Facebooku w połowie 2010 roku. Ta strategia osadzona jest w świecie fantasy, pełnym elfów, smoków i magii.

- To był pierwszy projekt i nie odniósł takiego sukcesu jak nasi piraci - mówi Drews. - Jest to gra nieco trudniejsza i przeznaczona dla bardziej zaangażowanych graczy. W Pirates Saga można natomiast grać okazjonalnie.

Pirates Saga jest bezpłatna, ale jeśli chcemy bawić się szybciej i efektywniej za pewne rozszerzenia (np. specjalne wyposażenie statku) musimy zapłacić.Gra była przygotowywana około 1,5 roku, ale wciąż się zmienia, dodawane są nowe misje, mapy czy bohaterowie.

Piraci w przyszłości mają trafić również na mobilne urządzenia (iPhone'y, iPady, smartfony i tablety na Androidzie), które są często integrowane z Facebookiem.


Czytaj więcej:



Monster Jam 2011
we Wrocławiu


George Michael - koncert na stadionie


Bilety na koncert Erykah Badu


Przystanek Woodstock 2011

**
Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!

**

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto