Piłkarki AZS-u zmiotły MUKS Warszawę [foto]

Wrocławianki już w pierwszej połowie strzeliły sześć bramek.

Na inaugurację rundy wiosennej (17 marca) zawodniczki Mariusza Kowalskiego zmierzyły się z najsłabszą drużyną kobiecej ekstraligi. Od początku spotkania widać było różnicę klas obu zespołów. MUKS Praga Warszawa to zespół złożony z młodych zawodniczek, gdzie tylko dwie piłkarki mają więcej niż 20 lat. W bojach na boisku wrocławianki nie dały rywalkom złudzeń i łatwo je pokonały.

Gospodynie oddały pierwszy celny strzał już w 4. minucie ( Emilia Bezdziecka).  Potem wysoko nad bramką gości uderzała Anna Tymińska. Festiwal goli otworzyła jednak w 12. minucie Sofia Gonzalez, która zeszła na środek z piłką i strzałem w lewy róg pokonała Katarzynę Jandzio. Dwie minuty później Gonzalez dobiła strzał koleżanki i było już 2:0.

Na kolejną bramkę kilkudziesięciu kibiców na stadionie MOSiR-u przy ul. Sztabowej czekało 12 minut. Tym razem bramkę zdobyła Bezdziecka. Za chwilę Magdalena Lewandowska została ukarana żółtą kartką za faul na Agacie Tarczyńskiej. Z kolei w 35. minucie w zamieszaniu przed bramką warszawianek najsprytniejsza okazała się Patrycja Pożerska.

Dwie minuty później po przechwyceniu piłki w środku boiska kontrę przeprowadziła Gonzalez. Przelobowała Jandzio i zdobyła swoją trzecią bramkę. Za chwilę z dystansu próbowała zapunktować Pożerska, ale bezskutecznie. Nie myliła się za to, po raz kolejny, Gonzalez ustalając wynik pierwszej połowy na 6:0.

Druga odsłona nie była już tak widowiskowa. Gra prowadzona była w środkowej strefie boiska, a gospodynie miały dużo strat i nie radziły sobie tak dobrze jak w pierwszej części spotkania.. Warszawianki doszły kilka razy pod bramkę AZS-u, ale defensywa łatwo rozbijała ich ataki, tak jak przerwane podanie Patrycji Mońko w pole karne w 53 minucie. Dziesięć minut potem Gonzalez zdobyła swoją piątą bramkę.

W 70. minucie groźnie strzelała Ewa Żyła, pięć minut później myliła się Karolina Bochra, a w 77. minucie Marta Świrdowska nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarką. Wrocławianki kilka razy jeszcze próbowały podwyższyć wynik, ale nieskutecznie i mecz zakończył się zwycięstwem 7:0.

W historii spotkań obu drużyn to drugi najlepszy wynik wrocławianek. W dziewięciu dotychczasowych meczach wygrały osiem i zremisowały jedno.

KŚ AZS Wrocław: Wylężek - Pawlak (74' Gradecka), Nazarczyk, Górnicka, Grad - Tymińska (46' Świrdowska), Żyła, Pożerska, Tarczyńska - Bezdziecka (62' Bochra), Gonzalez

MUKS Praga Warszawa: Jandzio - Lewandowska Agata (46' Kałużyńska), Lewandowska Magdalena, Grodzka, Gos - Dudek (39' Płachecka), Gorbacewicz, Mońko, Wołosiewicz (62' Misewicz) - Banaszek (74' Zielińska), Lewandowska Karolina