Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Obwodnica dla Wrocławia Leśnicy otwarta, ul. Żernicka zamknięta. Mieszkańcy: jaki jest cel?

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Jakub Mielcarz
Jakub Mielcarz
Paweł Relikowski / Polska Press
Niedawno mieszkańcy mogli się ucieszyć z otwarcia ul. 11 listopada, czyli obwodnicy dla Wrocławia Leśnicy. Została jednak wyłączona z użytku ul. Żernicka. "W jakim celu?" - pytają mieszkańcy.

Mieszkańcy zachodniej części Wrocławia długo się nie nacieszyli z nowo otwartej ul. 11 listopada. Został bowiem zamknięty wyjazd z ul. Żernickiej, stanowiącej jedną z głównych dróg dojazdowych do obwodnicy. Teraz, aby dojechać do alei 11 listopada, trzeba korzystać ze specjalnego objazdu.

Co się dzieje z ul. Żernicką?

Jak informuje Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji, mieszkańcy nie mają powodów do niepokoju. Przy ul. Żernickiej prowadzone są prace przy sieciach wodno-kanalizacyjnych, które mają zostać doprowadzone do budowanego nowego szpitalu onkologicznego przy ul. Kosmonautów.

- Aby utrzymać płynność ruchu, prace na ul. Żernickiej nie były wykonywane przed uruchomieniem alei 11 Listopada, która umożliwia objazd tego odcinka ulicą Jerzmanowską. Prace do wykonania to kanalizacja deszczowa na wysokich głębokościach dla przyszłego wlotu drogi, obsługującej zaplanowany szpital onkologiczny – tłumaczy Bartosz Nowak.

Prace przy ul. Żernickiej mają potrwać do końca lutego 2024 roku
Wrocławskie Inwestycje

Przy ul. Żernickiej poprawiany jest także stan chodników, ścieżek rowerowych, a także prowadzone są prace sieciowe na kablach.

Kiedy koniec utrudnień?

Koniec prac na ul. Żernickiej jest planowany na luty 2024 roku. Jest to więc równoznaczne z tym, że - jeśli warunki pogodowe nie opóźnią prac - droga prowadząca do ronda przy ul. Halickiej zostanie ponownie otwarta za trzy miesiące. To właśnie tam jest planowana nowa organizacja ruchu, która ma uwzględnić komunikację z powstającym szpitalem onkologicznym. Kiedy to nastąpi?

Budowy nowego szpitala przy ul. Kosmonautów podjęła się firma PORR, która 22 maja 2023 roku podpisała umowę Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. Koniec projektowania ma nastąpić po 15 miesiącach, czyli około sierpnia 2024 roku. Potem rozpoczną się prace budowlane, które mają potrwać minimum 36 miesięcy. Planowo, szpital onkologiczny pierwszych pacjentów przyjmie w 2028 roku. Całościowy koszt inwestycji to 1,055 miliarda złotych, jest on współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego, z budżetu państwa oraz ze środków własnych DCOPiH.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto