Mateusz Gradecki z Wrocławia w czołówce prestiżowego turnieju golfowego

W zakończonym 30 grudnia na Florydzie turnieju Junior Orange ...
W zakończonym 30 grudnia na Florydzie turnieju Junior Orange ... golf24
W zakończonym 30 grudnia na Florydzie turnieju Junior Orange Bowl Championship Mateusz zajął 5. miejsce.

Jak informuje serwis Golf24, młodzi polscy golfiści świetnie zaprezentowali się w turnieju Junior Orange Bowl Championship.

Najwyżej w łącznej klasyfikacji uplasował się czterokrotny Mistrz Polski Mateusz Gradecki, który zajął piąte miejsce, najlepsze spośród dotychczasowych startów Polaków w tym turnieju.

Junior Orange Bowl Championship to turniej uznawany za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów w golfie. Jego zwycięzcy niejednokrotnie właśnie od tych zawodów rozpoczynali swoje wielkie kariery golfowe, startował w nich m.in. Tiger Woods.

W tegorocznej edycji prestiżowego Junior Orange Bowl Championship wzięło udział troje reprezentantów Polski: w kategorii chłopców Mateusz Gradecki i Jan Szmidt Jr (obaj z Toya G&CC), w kategorii dziewcząt Marianna Duczmal (Kalinowe Pola GC).

Dwie pierwsze rundy tegorocznej edycji zawodów w wykonaniu Gradeckiego i Szmidta uplasowały ich w połowie stawki. Przełom nastąpił po trzecim dniu. Gradecki, uzyskując drugi najlepszy wynik dnia (-4), awansował na 8. miejsce, spory skok w górę zanotował również Szmidt (-2), który rundę ukończył na 17. pozycji.

Gradecki zajął 5. miejsce, najlepsze spośród dotychczasowych startów Polaków w tych zawodach. Szmidt ukończył rywalizację na wysokiej 15. pozycji, gorzej poszło tegorocznej Mistrzyni Polski Juniorek Mariannie Duczmal, która zajęła ostatnie miejsce w grupie dziewcząt.

Zarówno Mateusz Gradecki jak i Jan Szmidt Jr  to podpora polskiej kadry oraz wychowankowie wrocławskiego klubu golfowego Toya G&CC,  od kilku lat będącego najsilniejszym ośrodkiem golfowym w Polsce. Tylko w tym roku klubowicze wrocławskiego klubu i tamtejszej akademii golfa firmowanej nazwiskiem Davida Leadbettera, jednego z najsłynniejszych trenerów golfa na świecie, zdobyli 5 tytułów w turniejach w randze Mistrzostw Polski.