Koszykarze WKK zostali mistrzami Polski U-20

Jan Grzeliński był wyróżniającym się zawodnikiem turnieju
Jan Grzeliński był wyróżniającym się zawodnikiem turnieju Michał Potocki
18 marca w finale turnieju w Lublinie wrocławianie pokonali Trefl Sopot 65:53 i zdobyli tytuł najlepszej polskiej drużyny do lat 20.

Modzi koszykarze WKK Wrocław pewnie wygrali wszystkie spotkania rozpoczętego 14 marca turnieju. Nie zawiedli również w finale, gdzie po wyrównanych dwóch kwartach odskoczyli rywalom i wygrali z Treflem Sopot dwunastoma oczkami.

Wrocławianie byli drużyną najczęściej typowaną do zdobycia mistrzostwa. O sile tego zespołu decyduje trio Grzeliński - Koelner - Niedźwiedzki, które jest w szerokim składzie ekstraligowego Śląska Wrocław.

Piotr Niedźwiedzki został wybrany na MVP turnieju (najbardziej wartościowy gracz - przyp. red.). Z kolei Jan Grzeliński i Jakub Koelner znaleźli się w pierwszej piątce najlepszych zawodników Mistrzostw Polski U-20.

Na zakończenie turnieju nagrody i medale młodym koszykarzom wręczyła Joanna Mucha, minister sportu i turystyki.