Śląsk zmiażdżył WKK w derbach [foto, wideo]

Śląsk Wrocław vs. WKK derby 27.11.2011 Kosynierka
Śląsk Wrocław vs. WKK derby 27.11.2011 Kosynierka Michał Potocki
27 listopada Śląsk Wrocław wygrał z WKK 72:48, a parkiet przykryła ogromna flaga. Paradoksalnie, wszystkie punkty w meczu zdobyli gracze Śląska.

W 10. kolejce II ligi koszykarzy WKS zdeklasował w hali Kosynierka lokalnego rywala. Podopieczni Rafała Kalwasińskiego, niesieni gromkim dopingiem, zdobyli pierwsze 12 punktów w meczu. WKK nie dawało za wygraną, ale weterani Ślaska, Radosław Hyży i Mirosław Łopatka, byli tego dnia nie do zatrzymania. Dodatkowo Hyży kilka razy wymusił na rywalach faule w ataku.

Weterani wygrali pod tablicami

Pierwszą połowę gospodarze wygrali dziewięcioma oczkami i choć początkowo przewagę dawały im celne rzuty za trzy punkty, o wysokim zwycięstwie zadecydowała dobra obrona i gra podkoszowa.

W drugiej połowie młodzi zawodnicy WKK nie znajdowali recepty na solidnie grających wysokich zawodników Śląska. Przewaga gospodarzy rosła. Nawet Hyży trafił pierwszą "trójkę" w sezonie, co wywołało euforię u kibiców. Zawodnicy Śląska wyraźnie wygrali walkę o zbiórki 47:35, co przy niezłej skuteczności rzutów za dwa punkty dało im zwycięstwo 72:48.

Mecz Śląska z rezerwami Śląska z PLK

Co ciekawe, gdyby policzyć punkty zdobyte przez zawodników reprezentujących Śląsk, to wyszłoby, że rzucili oni 120 oczek do zera. Dlaczego? Ponieważ piątka graczy WKK, która zdobyła wszystkie punkty dla swojego zespołu, występuje również w ekstraligowym Śląsku.

Mecz został rozegrany w cieniu niesmacznego komentarza Dominika Tomczyka na temat drugoligowego Śląska (Zobacz: Koszykarscy kibice oburzeni zapowiedzią meczu Śląsk Wrocław - WKK). Podgrzało to atmosferę na trybunach bardziej niż występy cheerleaderek. Okrzyki garstki kibiców WKK szybko były tłumione skandowaniem: "We Wrocławiu tylko Śląsk!" lub "Jedno miasto, jeden zespół, Śląsk Wrocław!".

Zobacz zdjęcia z koszykarskich derbów Wrocławia

Przed trzecią kwartą kibice rozpostarli na boisku ogromną flagę WKS-u z napisem: "Cała Polska w cieniu Śląska" i transparent z napisem: "Tylko awans sportowy jest dla nas honorowy", krytykując tym samym dziką kartę, którą uzyskał zespół Śląska Wrocław na występy w PLK.

Śląsk Wrocław - WKK Wrocław 72:48 (20:15, 16:12, 19:11, 17:10)