MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kaufland zachęca klientów do wspólnej akcji sadzenia drzew

Jakub Mielcarz, Tomasz Pawlak
Pixabay
Kaufland kontynuuje swoje zaangażowanie w działania na rzecz ochrony klimatu, wpisując je w codzienną działalność firmy. Sieć właśnie zainicjowała kolejną proekologiczną inicjatywę, „Czas na las z Kaufland Card”, we współpracy z doświadczonym partnerem, Fundacją Aeris Futuro.

W ramach tej akcji klienci mogą aktywnie uczestniczyć w zadrzewianiu, poprzez aktywację dedykowanego kuponu Kaufland Card. Za każde 500 punktów Kaufland, firma we współpracy z Fundacją Aeris Futuro, zasadzi drzewo. Po wyznaczeniu lokalizacji, Kaufland zaprosi również lokalne społeczności do wspólnego sadzenia roślin.

Kaufland od lat zdaje sobie sprawę, że rozwój biznesu idzie w parze z rosnącą odpowiedzialnością za społeczeństwo i ekosystem. Od początku swojej działalności w Polsce firma konsekwentnie dąży do rozwoju w sposób zrównoważony, kładąc nacisk na poszanowanie środowiska naturalnego. Sieć postawiła sobie ambitne cele związane z ochroną klimatu, w tym planuje do 2030 roku ograniczyć emisje związane z działalnością firmy o 80% w stosunku do roku 2019.

„Czas na las z Kaufland Card” to kolejne przedsięwzięcie mające na celu ograniczenie śladu węglowego, ochronę klimatu i bioróżnorodności. Lasy i inne obszary zielone odgrywają kluczową rolę w wsparciu bioróżnorodności oraz w retencji i absorpcji dwutlenku węgla.

W okresie od 11 do 30 kwietnia klienci mogą wymieniać zebrane punkty lojalnościowe na dedykowany kupon z symbolem drzewa. Wystarczy 500 punktów, aby zasadzić drzewo. Następnie, we współpracy z Fundacją Aeris Futuro i lokalnymi społecznościami, zostaną zazielenione wyznaczone obszary.

„Cieszymy się, że możemy wspólnie działać z tak znaną marką jak Kaufland. Mamy nadzieję, że poprzez akcję „Czas na las z Kaufland Card” zachęcimy klientów do prostych działań na rzecz ochrony klimatu i posadzimy kolejne tysiące drzew” – powiedział Marek Piątkowski, prezes Fundacji Aeris Futuro.

Fundacja Aeris Futuro, która od 18 lat zajmuje się m.in. kompensacją emisji dwutlenku węgla i zwiększaniem bioróżnorodności poprzez nasadzenia drzew, współpracuje z Kauflandem w celu wyznaczenia odpowiednich miejsc nasadzeń.

Po zakończeniu akcji Kaufland poinformuje lokalne społeczności o wybranej lokalizacji i zaprosi do wspólnego sadzenia drzew.

Więcej informacji na temat akcji oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej „Czas na las | Kaufland”.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto