Jeden mecz od półfinału!

Daniel Żuliński
Śląsk Wrocław pokonał dziś po raz drugi z rzędu zespół Atlasa Stali Ostrów i jest już jedną nogą w półfinale Dominet Bank Ekstraligi.

Koszykarze z Wrocławia od początku meczu narzucili gospodarzą swoje tempo gry i dzięki wspaniałej grze pod koszem ostatecznie pokonali Stal 71:63. W Śląsku brylowała para podkoszowych Stevic i Homan. Dzięki temu zwycięstwu jutrzejsze spotkanie może okazać się ostatnim w tym ćwierćfinale.

Dzisiejsze spotkanie było niezwykle ważne dla zespołu Śląska. Przegrana mogła postawić nas w bardzo ciężkim położeniu i totalnie rozbić zespół. Tuż przed wyjazdem jednak koszykarze Śląska zapewniali, że z Ostrowa wrócą już jako uczestnicy półfinału. Dziś znacznie się do tego przybliżyli.

W pierwszej połowie mecz był dosyć wyrównany. Wrocławianie prowadzili, jednak nie mogli odskoczyć gospodarzą na większą ilość punktów.

W pierwszych dwóch kwartach pod koszem brylował duet Homan - Stevic, który w zasadzie nie dawał najmniejszych szans rywalom. Wcześnie trener Kurtinaitis nie ryzykował jednoczesnym pobytem na parkiecie tych graczy, jednak jak widać ryzyko się opłaciło i na przerwę wrocławianie schodzili z kilku punktową przewagą.

Po przerwie nareszcie obudził się playmaker Śląska, Rashid Atkins i 17 - krotni mistrzowie Polski powoli odskakiwali gospodarzą w szeregach których najlepiej punktował niedoszły gracz Śląska, Tommy Adams, zdobywca 24 pkt. Warto odnotować, że w drugiej połowie swoje zrobili Kamil Chanas oraz Andrius Giedraitis.

Wrocławianie znacznie przybliżyli się do półfinału i już jutro mogą zakończyć tą rywalizację na swoją korzyść. Patrząc na dwa ostatnie mecze Śląska można być spokojnym o końcowy wynik, jednak już niejednokrotnie Stal pokazała w tym sezonie, że na własnym parkiecie są niezwykle groźni.

Jutrzejsze spotkanie rozpocznie się o 18.30, a transmisję przeprowadzi Polskie Radio Wrocław.

Atlas Stal Ostrów Wlkp. - ASCO Śląsk Wrocław 63:71 (14:10, 13:20, 17:21, 19:20)

Stal: Adams 24 (5x3), Hughes 9 (1), Boykin 8 (2), Freeman 6, Sroka 5 (1), Przybyszewski 5 (1), Oden 3, Cota 3 (1), Szawarski 0

Śląsk: Homan 17, Atkins 17 (2), Stević 13, Tomczyk 6, Chanas 6, Giedraitis 5 (1), Robinson 4, Diduszko 3 (1), Kiausas 0

*- liczby w nawiasie oznaczają ilość trafionych rzutów za 3 punkty.