Grecja uległa Chorwacji 45 - 61 na turnieju koszykarskim we Wrocławiu [foto]

Grecja - Chorwacja ME U18 Wrocław (21 lipca)
Grecja - Chorwacja ME U18 Wrocław (21 lipca) Michał Potocki
Młodzi koszykarze z Hellady nie znaleźli recepty na poukładany zespół Chorwatów i wyraźnie przegrali swój pierwszy mecz na ME U18 w stolicy Dolnego Śląska.

Przed meczem Polaków z Słoweńcami zagrali rywale biało-czerwonych z grupy A. Chorwaci zdobyli pierwsze punkty spotkania i nie dali się dogonić Grekom. Ci za to próbowali nadrabiać punkty rzutami z dystansu, jednak to było za mało na zespołowo grających rywali.

Zobacz: Koszykarskie Mistrzostwa Europy Mężczyzn U18 we Wrocławiu [serwis specjalny]

Po dwóch kwartach Chorwaci prowadzili szesnastoma oczkami. Po przerwie gra się wyrównała, jednak koszykarze z Półwyspu Bałkańskiego nie potrafili nadrobić strat z pierwszej części meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło sie wynikiem 45 - 61 na korzyść Chorwatów.

Najlepszymi zawodnikami w ekipie Greków byli Emmanouli Tselentakis (11 pkt.) i Giannoulis Lerentzakis (10 pkt.), a po stronie Chorwatów wyróżnili się Marko Ramljak (16 pkt. i 10 zb.) oraz Miroslav Brzoja (12 pkt. i 10 zb.).