Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Design Udomowiony 2014 we Wrocławiu [program]

Redakcja
materiały prasowe
Wrocławska Galeria Wnętrz Domar organizuje szóstą edycję spotkań dla wszystkich zainteresowanych wystrojem wnętrz. Impreza potrwa od 12 do 30 czerwca. Wstęp wolny.

W ramach wydarzenia można zobaczyć specjalne wystawy, skorzystać z warsztatów oraz porozmawiać z ekspertami. Specjaliści doradzą, jak - wykorzystując materiały z polskich sklepów - można modnie i z gustem urządzić swoje mieszkanie czy biuro.

Czytaj: Brave Festival 2014 we Wrocławiu [program, bilety]

Wydarzenia odbędą się w Galerii Wnętrz Domar przy ul. Braniborskiej 14.

Design Udomowiony 2014 [program]

Noc z Designem 12 czerwca, godz. 20.–24.

Tradycyjna inauguracja Designu Udomowionego. Podobnie jak w poprzednich latach kuratorzy otworzą swoje wystawy, producenci zaprezentują rynkowe nowości, a projektanci spotkają się z przybyłymi do Galerii Wnętrz Domar gośćmi. A to wszystko przy dźwiękach energetycznej muzyki Natalii Lubrano. Rejestracja na Noc z designem odbywa się poprzez wypełnienie krótkiego formularza dostępnego na www.design-udomowiony.pl

Wybrane wystawy 12. czerwca – 30. czerwca

Design półkowy

Celem wystawy jest pokazanie grupy polskich produktów z różnych branż (m.in.: artykuły spożywcze, kosmetyczne, sprzęt AGD i sportowy), które zasługują na miano dobrze zaprojektowanego przedmiotu, a przy tym są rozpoznawalne i łatwo dostępne. Wyboru prezentowanych na wystawie produktów dokonało 6–osobowe jury.

Dobry Design 2014 13. czerwca (otwarcie wystawy) – 30. czerwca

Wystawa jest jednym z etapów konkursu „Dobry Design 2014”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną najciekawsze produkty wyposażenia wnętrz, wytypowane przez eksperckie jury spośród rynkowych nowości. Wybrane przez jurorów przedmioty zostaną ogłoszone podczas Nocy z designem, a już następnego dnia zaprezentowane na wystawie. Każdy widz będzie mógł zagłosować na wybrany przez siebie przedmiot prezentowany na wystawie. Głosowanie trwać będzie od 12 do 22 czerwca.

Skrawki Skórki

Wystawa jest efektem warsztatów, które studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych odbyli w fabryce mebli w Dobrodzieniu. Skrawki skóry to nic innego jak produkty uboczne powstałe w procesie produkcji mebli tapicerowanych, które najczęściej przeznaczone są do utylizacji. Podczas warsztatów młodzi projektanci, opracowali alternatywne metody wykorzystania skórzanych odpadów wykorzystując je już na etapie produkcji mebli. Ze skrawków skóry powstały oryginalne akcesoria odzieżowe i małe elementy wystroju wnętrz.

TON – kultura siedzenia

Czy krzesło, najpopularniejszy produkt meblarski, może być dziełem sztuki? Co sprawia, że ten mały mebel jest w opinii projektantów jednym z najtrudniejszych do opracowania? Wystawa Ton – kultura siedzenia odpowie na te pytania. Zaprezentowane na niej zostaną krzesła, które są dziełami sztuki użytkowej – meblami pięknymi i funkcjonalnymi. Wśród nich będą prawdziwe ikony designu jak słynne krzesło NO 30 Augusta Thoneta z 1900 roku czy gwiazda ostatnich lat – krzesło Merano Alexa Guflera.

Wykład. 27 czerwca, godz. 18. - Domy własne architektów – laboratorium pomysłów, Łukasz Wojciechowski

Warsztaty rodzinne – 14. czerwca oraz 28. czerwca

Projektowe warsztaty rodzinne pod hasłem "3D czyli Dizajn Dla Dzieci". W trakcie warsztatów powstaną dywany, kartonowe elementy wystroju wnętrz prosto z wyobraźni najmłodszych uczestników warsztatów. Zapisy mailowe na: [email protected]. Ilość miejsc ograniczona.

Piotr Bera

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto