Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ciąg dalszy sporu o barierki i bezpieczeństwo na Przystanku Woodstock 2011

Kinga Mierzwiak
Kinga Mierzwiak
Jurek Owsiak na Woodstocku
Jurek Owsiak na Woodstocku Jakub Pikulik, Gazeta Lubuska
Agencja bookująca koncert The Prodigy na Przystanku Woodstock wydała oświadczenie: "Brak barierek przed sceną sprawia, że festiwal nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i naraża publiczność na niepotrzebne ryzyko".

PRZYSTANEK WOODSTOCK 2012 JUŻ ZA NAMI [ZDJĘCIA]

Nie milkną echa sporu o Przystanek Woodstock. Przypomnijmy: John Fairs, menedżer The Prodigy, po występie Brytyjczyków 6 sierpnia na Przystanku Woodstock 2011 w Kostrzynie wydał oświadczenie. Stwierdził w nim, że polski festiwal jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc, w jakich był do tej pory.

Z jego zarzutami nie zgadza się Jurek Owsiak. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekonywał w swoim oświadczeniu, że na Woodstocku można czuć się bezpiecznie. Punktem spornym okazały się barierki przy scenie, których domagał się zespół The Prodigy.

Przeczytajcie oświadczenie agencji bookującej koncert The Prodigy na Przystanku Woodstock.

"W związku z napływającymi do nas zapytaniami dziennikarzy na temat okoliczności występu zespołu Prodigy na Festiwalu Woodstock w dniu 6 sierpnia, Charm Music jako agencja bookująca w/w zespół na Festiwal, niniejszym oświadcza:

Przystanek Woodstock jest wspaniałym i unikatowym wydarzeniem i nie mamy wątpliwości, że jego organizatorzy mają jak najlepsze intencje. Jesteśmy zadowoleni z naszej tegorocznej współpracy z organizatorami Festiwalu, jednak z istotnym zastrzeżeniem: niezapewnienie barierek przed sceną sprawia, że Festiwal nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, praktykowanych dziś na całym świecie przy organizacji tego typu imprez masowych i naraża publiczność na niepotrzebne ryzyko. Mamy nadzieję, że to się zmieni w przyszłych latach. Wszystkie masowe imprezy niosą ze sobą element ryzyka, którego nie udaje się całkowicie wyeliminować, ale podstawowym obowiązkiem każdego organizatora imprezy – czy to jest koncert klubowy, czy wielki festiwal – jest zminimalizowanie ryzyka.

Kwestia, jakie są najlepsze obecnie praktyki w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa publiczności, jest i powinna być tematem formalnej debaty i w tym względzie polegamy na ustaleniach lepszych od siebie ekspertów. Jeżeli najbardziej doświadczeni w branży producenci i funkcjonariusze do spraw bezpieczeństwa dochodzą do wspólnego wniosku (ujętego w wytycznych i w przepisach brytyjskiego HSE – to taki odpowiednik polskich przepisów BHP – dotyczących organizacji koncertów), że, na przykład, barierki są konieczne przed sceną o określonej wielkości (co też wynika z różnych doświadczeń), to naszym obowiązkiem jest nie tylko podporządkować się temu przepisowi, ale też zadbać o dodatkowe środki bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę charakter imprezy, lokalizację, pogodę itp.

O ile nam wiadomo, pojawiła się pogłoska, że ktoś z agencji Charm Music zaaprobował fakt rezygnacji z użycia barierek przed koncertem The Prodigy. Nic podobnego nie miało miejsca. Nikt z Charm Music nigdy nie powiedział, że można się bez nich obyć. Wymóg ustawienia barierek był jednoznacznie określony w tej części zawartego z The Prodigy kontraktu, który reguluje sprawy techniczne występu (tzw. rider) i który został pisemnie zaaprobowany przez WOŚP wiele miesięcy przed koncertem".

Nick Hobbs
Charm Music Polan


Czytaj też:



Monster Jam 2011
we Wrocławiu


George Michael - koncert na stadionie


Kliczko i Adamek we Wrocławiu


ZOO Wrocław: Cennik

**
Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!

**

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto