Budowa wielkiej fabryki pod Wrocławiem już na półmetku. Szukają osób do pracy [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Hala produkcyjna fabryki posiada już zadaszenie
Hala produkcyjna fabryki posiada już zadaszenie PepsiCo
Minął rok od rozpoczęcia budowy fabryki chipsów i przekąsek PepsiCo koło Środy Śląskiej, pod Wrocławiem. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a zakład gotowy jest w ponad 50 proc. Oficjalne otwarcie nastąpi w pierwszym półroczu 2023 r., teraz firma szuka pracowników. Powołano już dyrektora fabryki.

Spis treści

Budowa nowej fabryki chipsów pod Wrocławiem. Co tam się dzieje?

Na budowie nowego zakładu produkcji przekąsek PepsiCo praca wre. Została zakończona realizacja konstrukcji stalowej, poszycia ścian zewnętrznych oraz dachu i jego izolacji na powierzchni około 70 tys. mkw. Na większej części przestrzeni produkcyjnej powstającego zakładu wylane są posadzki i kładzione są podłoża żywiczne. Wkrótce rozpocznie się montaż wyposażenia technologicznego i linii produkcyjnych. Widoczne zaczynają być też poszczególne pomieszczenia części biurowej i zaplecza socjalnego. Łączna zadaszona powierzchnia zakładu produkcyjno-magazynowego wraz z nowoczesną oczyszczalnią wyniesie ponad 55 tys. m kw. Powstaje także automatyczny magazyn wysokiego składowania. Cała inwestycja rozłożona na dwa etapy zostanie zrealizowana do 2025 roku.

Fabryka w Środzie Śląskiej ma być najbardziej zrównoważonym środowiskowo zakładem PepsiCo w Europie. Pozwolą na to technologie ponownego wykorzystania wody deszczowej na potrzeby fabryki, ale też przyzakładowa oczyszczalnia ścieków, której wydajność wyniesie 1600 metrów sześciennych na dobę. Zastosowane w reaktorach biologicznych metody są opatentowane i unikatowe w skali światowej. Ekologiczne rozwiązania to także System Odzysku Ciepła, ciepła woda do mycia pozyskana z procesu chłodzenia oleju spożywczego oraz odzysk wody z procesu krojenia ziemniaków i zawracanie jej na wstępne płukanie ziemniaka.

- Sprawny przebieg projektu nowego zakładu firmy PepsiCo jest możliwy dzięki wspólnym działaniom zgranego i niezawodnego zespołu projektowego, budowlanego oraz zespołów wspierających PepsiCo. Jest to kompleksowe przedsięwzięcie, dlatego wymaga ono współpracy różnych specjalistów na wielu płaszczyznach. Naszą pracę w projekcie wyróżnia rzetelność wykonania, najwyższej klasy wiedza ekspercka z zakresu inżynierii oraz przyjazna zespołowa atmosfera - powiedział Krzysztof Dudziński, Starszy Lider Projektu w PepsiCo Polska, który nadzoruje budowę nowego zakładu.

PepiCo szuka pracowników

Nowa fabryka PepsiCo obok Środy Śląskiej zatrudniła do tej pory ok. 40 osób. Są to osoby pełniące różne funkcje - głównie na stanowiskach kierowniczych i specjalistycznych, takich jak:

 • kierownik magazynu,
 • kierownik produkcji,
 • kierownik działu utrzymania ruchu,
 • kierownik jakości,
 • specjalista BHP,
 • planiści produkcji.

Aktualnie poszukiwani są:

 • automatycy,
 • specjaliści i technicy do działu oczyszczalni ścieków,
 • operatorzy maszyn,
 • technicy utrzymania ruchu,
 • pracownicy laboratorium.

Chętni do pracy, powinni wysłać swoje CV na adres: [email protected]
Docelowe zatrudnienie w nowej fabryce wyniesie około 500 osób. Rekrutacja prowadzona jest głównie wśród lokalnej społeczności.

W nowym zakładzie PepsiCo w Środzie Śląskiej z ziemniaków będą produkowane chipsy Lay's, Lay’s Oven Baked, a z kukurydzy nachosy Doritos. Produkty te trafią do ponad 20 europejskich krajów. Obecnie PepsiCo Polska na stałe współpracuje z 80 gospodarstwami dostarczającymi ziemniaki produkowane w 100% w sposób zrównoważony na obszarze 5800 hektarów. Dzięki powstaniu nowej fabryki, PepsiCo nawiąże współpracę z kilkunastoma kolejnymi polskimi gospodarstwami, także
w regionie, oferując im wsparcie w modernizacji środków produkcji oraz technik upraw.

Tomasz Bronny zostaje mianowany dyrektorem zakładu

Od września 2022 r. od strony funkcjonalnej zakładem kieruje Tomasz Bronny, który pracuje jako Starszy Kierownik Zakładu Produkcyjnego k. Środy Śląskiej. Wcześniej Tomasz Bronny przez 2 lata zarządzał m.in. fabryką przekąsek PepsiCo Polska w Grodzisku Mazowieckim. Z powodzeniem realizował tam założone cele biznesowe. Dał się poznać przede wszystkim jako bardzo dobry lider i członek zespołu.

- Nowa fabryka to przyszłość PepsiCo. Jako jej kierownik zajmę się m.in. rekrutacją, szkoleniami, wdrażaniem procesów oraz pracami niezbędnymi do uruchomienia produkcji. Przede mną duże wyzwanie, ponieważ nowy zakład produkcyjny PepsiCo to ogromne przedsięwzięcie. Wydajna produkcja, jakość i bezpieczeństwo fabryki k. Środy Śląskiej są tworzone przez wspaniałych ludzi z PepsiCo zaangażowanych wraz ze mną w ten innowacyjny projekt - mówi Tomasz Bronny.

Pod kątem technicznym działania na terenie budowy obiektu, od momentu położenia kamienia węgielnego pod jego budowę w minionym roku nadzorował Krzysztof Dudziński, Starszy Lider Projektu. Będzie on zarządzał dalszymi pracami technicznymi w kompleksie - zakończeniem budowy poszczególnych obiektów, instalacją i uruchomieniem linii technologicznych oraz otwarciem fabryki zgodnie z przyjętymi założeniami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - M. Maląg o najnowszych danych dotyczących bezrobocia

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie