MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Praca na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. Potrzeba rąk do pracy. Zarobki i ilość ofert pracy na produkcji, w IT czy handlu

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Praca na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. W galerii pod zdjęciami podajemy też możliwe zarobki w branżach, które szukają pracowników. 

Przesuwaj slajdy klikają w strzałki, używaj klawiszy lub gestów ------------→
Praca na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. W galerii pod zdjęciami podajemy też możliwe zarobki w branżach, które szukają pracowników. Przesuwaj slajdy klikają w strzałki, używaj klawiszy lub gestów ------------→ fot. Archiwum Polska Press
Praca na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. Jak obecnie kształtują się statystyki bezrobocia i oferty pracy? Sprawdziliśmy dane statystyczne i przejrzeliśmy oferty pracy pod kątem zarobków i stanowisk. Sprawdziliśmy też czego oczekują pracownicy od pracodawców. W galerii pod zdjęciami podajemy też możliwe zarobki w branżach, które szukają pracowników.

Spis treści

Rynek pracy na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu jest jednym z najlepiej rozwiniętych w Polsce. Wpływ na to mają m.in. wysoko rozwinięta infrastruktura drogowa, zaplecze naukowe i ilość inwestycji zagranicznych. Dolny Śląsk już od lat przewodzi w branży nowych technologii. A jeśli spojrzymy na kraj to nasz region o atrakcyjność rynku pracy może konkurować tylko z Warszawą i województwem śląskim.

Bezrobocie na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu bardzo się różni

Według danych z Urzędu Statystycznego we Wrocławiu bez pracy w województwie jest obecnie około 54 tys osób. Procentowo przekłada się to na około 4,5 proc. To jeden z lepszych wyników w skali Polski. W województwie wielkopolskim bezrobocie kształtuje się na poziomie ponad 2,5 proc. Największy odsetek osób bez pracy jest na Warmii i Mazurach – 7,7 proc.

Nie najgorszy wynik w ilości bezrobotnych ogólnie dla Dolnego Śląska może i powinien cieszyć. Jednak ma to swoją ciemną stronę. Tylko w samym Wrocławiu bezrobocie wynosi rekordowo niskie 1,6 proc. W powiatach poza aglomeracją wrocławską jest gorzej. W powiecie kłodzkim bezrobocie wynosi 11,1 proc., w złotoryjskim 12 proc. (największe na Dolnym Śląsku), a w wołowskim 10,3 proc.

Pracy na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu nie brakuje

Na samym tylko portalu pracuj.pl aktualnie jest ponad 9 tys. ofert pracy w obrębie województwa dolnośląskiego. Tyle samo jest też na OLX. Zawężając wyszukiwanie do samego Wrocławia to na obu portalach jest po ponad 4 tys. ofert pracy.

Zarobki kształtują się różnie w zależności od branży i powiatów. Jednak w przeciętne wynagrodzenie w województwie wynosi 7098,05 zł, będąc tym samym wyższe od średniej krajowej wynoszącej 6196,99 zł.

Na co w ogłoszeniach o pracę zwracają uwagę pracownicy?

Przede wszystkim osoby poszukujące pracę, patrzą na możliwość stabilnego zatrudnienia. Dlatego największą popularnością cieszą się oferty z umową o pracę. Wielu pracowników patrzy też pod kątem, czy praca da im możliwość rozwoju i zdobycia nowych kwalifikacji. Poszukujący pracy też częściej zainteresowani są tymi ofertami, w których podane jest konkretne wynagrodzenie. Wystarczy też podać widełki. Podanie ich w ogłoszeniu może zapewnić nawet o 244 proc. częstsze próby nawiązania kontaktu przez potencjalnego pracownika.

Zobacz w galerii jakich ofert pracy na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu jest najwięcej

Praca na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. W galerii pod zdjęciami podajemy też możliwe zarobki w branżach, które szukają pracowników. 

Przesuwaj slajdy klikają w strzałki, używaj klawiszy lub gestów ------------→

Praca na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu. Potrzeba rąk do pracy...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto