Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

LG Energy Solution wspiera Politechnikę Wrocławską. Firma ufunduje laboratorium i powstanie 1000 miejsc pracy

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej i LG Energy Solution podpisali umowę o przyznanie dotacji na budowę laboratorium elektromobilności. 

Przesuwaj slajdy klikają w strzałki, używaj klawiszy lub gestów ------------→
Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej i LG Energy Solution podpisali umowę o przyznanie dotacji na budowę laboratorium elektromobilności. Przesuwaj slajdy klikają w strzałki, używaj klawiszy lub gestów ------------→ fot. LG Energy Solution
Firma LG Energy Solution wsparło Politechnikę Wrocławską. Firma przekazała dotację na budowę laboratorium elektroujemności. Ta posłuży studentom w rozwoju, ich umiejętności i kwalifikacji. Oprócz tego firma planuje też zwiększyć zatrudnienie w fabryce w Biskupicach Podgórnych. Kwota robi wrażenie. 

Spis treści

LG Energy Solution Wrocław jest jednym z największym inwestorów Dolnego Śląska i największym prywatnym pracodawcą regionu. Firma zajmuje się produkcją baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Firma regularnie nie tylko udziela się charytatywnie i wspiera lokalne społeczności, ale także także inwestuje w rozwój nauki. 

Politechnika Wrocławska będzie mieć nowe laboratorium dzięki firmie LG Energy Solution

– LG Energy Solution Wrocław rozwija się dzięki największym talentom: specjalistom i ekspertom z całej Polski, zwłaszcza z Dolnego Śląska. To tutaj tworzymy najnowocześniejsze technologie, również we współpracy ze środowiskiem akademickim. Cieszymy się, że możemy wspierać Politechnikę Wrocławską i jej studentów. Wierzymy, że nasz wkład przyczyni się do rozwoju wielu utalentowanych młodych ludzi – kadr przyszłości. Wspólnie będziemy przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki i umacniać pozycję Polski jako europejskiego lidera prężnie rozwijającej się branży elektromobilnej. – mówi Jangha Lee, Prezes LG Energy Solution Wrocław.

Firma LG Energy Solution przekazało 600 tys. złotych na laboratorium elektromobilności na Politechnice Wrocławskiej. Firma i politechnika, 7 grudnia podpisały umowę. Dotacja umożliwi powstanie specjalnego laboratorium, gdzie swoje umiejętności będą mogli rozwijać  studenci z najmłodszych kierunków, które związane są z najnowszymi technologiami.  

Laboratorium Elektromobilności będzie wyposażone m.in.:

  • w silnik prądu stałego z magnesami trwałymi, 
  • specjalizowany zasilacz do napędów elektrycznych, 
  • model roweru elektrycznego,
  •  zestaw elementów do badań ogniw paliwowych.

– Dzięki wsparciu na naszym wydziale powstanie Laboratorium elektromobilności dedykowane przede wszystkim studentom naszego nowego kierunku. Podpisana dziś umowa jest zwieńczeniem dotychczasowej współpracy, a za przekazaną kwotę zakupione zostaną m.in. układy energoelektroniczne związane z pojazdami elektrycznymi – mówi dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, prof. uczelni, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju.

Dolny Śląsk i Wrocław stają liderem elektromobilności. Powstają nowe miejsca pracy i kierunki studiów 

Dotacja na budowę laboratorium to nie jedyne wsparcie dla Politechniki Wrocławskiej. LG Energy Solution Wrocław objęło także patronat nad kierunkiem Elektromobilność prowadzonym na Wydziale Elektrycznym uczelni. Do jego prowadzenia niezbędna jest odpowiednia baza laboratoryjna. W wielu przypadkach ze względu na koszta, bez pomocy Politechnika Wrocławska nie byłaby w stanie  pozyskać. 

 LG Energy Solution to firma z koreańskim kapitałem. W Polsce od 2016 roku w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych firma posiada park technologiczny, który zajmuje powierzchnię ponad 100 hektarów. Produkowane są tam baterię do samochodów elektryczny. Na co dzień pracuje tam 10 tys. osób. Po osiągnięciu maksymalnych mocy produkcyjnych zakładu (115 GWh) powstanie kolejne 1000 miejsc pracy. LG Energy Solution Wrocław zapewnia pracownikom jak najlepsze.

Zobacz w galerii zdjęcia z hal produkcyjnych firmy LG Energy Solution

Przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej i LG Energy Solution podpisali umowę o przyznanie dotacji na budowę laboratorium elektromobilności. 

Przesuwaj slajdy klikają w strzałki, używaj klawiszy lub gestów ------------→

LG Energy Solution wspiera Politechnikę Wrocławską. Firma u...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto