Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Badania techniczne i remont sędziwego trzonolinowca! To już postanowione!

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Jakub Mielcarz
Jakub Mielcarz
Taką decyzję podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Wrocławia
Taką decyzję podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Wrocławia Remigiusz Biały / Polska Press
To już postanowione! Po przeprowadzonych badaniach technicznych przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej, w czwartek, 29 lutego, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu wydał oficjalną opinię: trzonolinowiec musi przejść remont.

Plany remontu trzonolinowca były wysuwane już od kilu lat. Teraz, kiedy naukowcy z Politechniki Wrocławskiej przeprowadzili stosowne badania techniczne, wszystko stało się jasne Obiekt musi przejść remont, z uwagi na stale pogarszający się stan budynku. Modernizacja jest równoznaczna z koniecznością wyprowadzki mieszkańców.

- Rozumiemy, że wyprowadzenie osób i ich dobytku z ponad czterdziestu lokali wymaga czasu. Nie mamy podstawy prawnej do wyznaczenia konkretnej daty. Oczekujemy, że wykwaterowanie będzie dobrowolne, niezwłoczne i nie będzie potrzeby ponaglenia. Dlatego pozytywnie odbieram informacje o tym, że jeszcze przed wydaniem decyzji rozpoczęto działania, które mają doprowadzić do opróżnienia budynku – mówi Przemysław Samocki, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Wrocławia.

Jak będą wyglądały przeprowadzki?

Mieszkańcy muszą się wykwaterować z mieszkań z powodu rozpoczynających się badań technicznych trzonolinowca, które przeprowadzają naukowcy z Politechniki Wrocławskiej. Budynek może być zamieszkany tylko do lipca bieżącego roku, ale pod warunkiem – nie rzadszego, niż co trzy tygodnie - monitorowania lin, na których opiera się konstrukcja.

Budynek ma bardzo wąską klatkę schodową i tylko jedną windę. Z tego powodu przeprowadzki mogą być sporym kłopotem logistycznym. Proces wyprowadzek podzielono na kilka etapów, a rodzinom zaproponowano tymczasowe lokum we wrocławskich TBS-ach.

Tutaj znajduje się trzonolinowiec:

Zobacz też:

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto