Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocławscy policjanci zaśpiewają w chórze

Michał Chęciński
Chór komendy wojewódzkiej policji w Białymstoku koncertuje od 10 lat. 
Policjanci z Wrocławia chcą pójść w ich ślady i już niedługo zaczną próby
Chór komendy wojewódzkiej policji w Białymstoku koncertuje od 10 lat. Policjanci z Wrocławia chcą pójść w ich ślady i już niedługo zaczną próby Fot. podlaska.policja.gov.pl
Zakładają chór, bo chcą rozwijać swoje muzyczne talenty.

Policjanci postanowili wykorzystać swoje talenty muzyczne i stworzyć chór Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Praca w policji jest bardzo trudna i dla funkcjonariuszy takie zajęcia na pewno będą miłą formą odpoczynku – mówi Sara Stanisz, która jest pomysłodawczynią utworzenia policyjnego chóru. Jest dziennikarką „Dylematów Policyjnych”, ale skończyła szkołę muzyczną pierwszego i drugiego stopnia, dlatego postanowiła połączyć muzykę z pracą dla policji.

- Pierwsze przesłuchanie odbyło się 15 kwietnia. Zjawili się na nim i mundurowi, i cywile. Tylko niektórzy mieli wcześniej kontakt z muzyką - mówią. Sara przekonuje, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć śpiewać, bo dobry nauczyciel zrobi chórzystę nawet z zupełnego amatora. 13 i 14 maja odbędzie się drugi nabór i to on przesądzi o kształcie zespołu.
- Żeby utworzyć kameralny chór, wystarczy kilkanaście osób. Kiedy już będziemy wiedzieć, kto będzie w nim śpiewał, ruszymy z próbami i pomyślimy o wyborze repertuaru - mówi Stanisz.

Podczas pierwszego przesłuchania Sara wraz ze swoją mamą Barbarą Stanisz, która będzie pedagogiem wokalnym chóru, sprawdzała głosy kandydatów. Wszyscy, którzy nie fałszowali i rokowali na dobrych chórzystów, przeszli kwalifikacje. Na razie wybrano kilkanaście osób obu płci.

- Gdy już wyłonimy skład, to ruszymy z regularnymi próbami, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Prawdopodobnie zaczniemy po wakacjach. Każdą próbę zaczniemy od rozśpiewania. Będziemy też pracować nad odpowiednią emisją głosu i oczywiście rozszyfrowywać same utwory - zapowiada Barbara Stanisz.

Pedagog dodaje też, że chórzyści przede wszystkim nie powinni fałszować i mieć nośny, dźwięczny głos.
- Ważne też, żeby nikt nie wybijał się swoją barwą głosu i by każdy śpiewał rytmicznie - podkreśla Barbara Stanisz. W jej przekonaniu wśród amatorów można znaleźć wielu bardzo zdolnych muzyków i ma nadzieję, że w przypadku policjantów będzie podobnie.

Na przesłuchanie mogą zgłaszać się nie tylko policjanci, ale też ich rodziny i znajomi.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto